mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Laserowy HUD + [VIDEO]

Laserowy HUD + [VIDEO]

General Motors jako pierwszy koncern w 1988 roku wprowadził na rynek samochód z wyświetlaczem HUD (Head Up Display). Zaraz po nim kilku producentów również wprowadziło tą przełomową jak na owe czasy technologię.

Laserowy HUD + [VIDEO]

Amerykański koncern znów chce być na topie, bowiem zlecił pracę nad systemem HUD nowej generacji. Kilka słów na temat tego jak będzie działać nowy system zdradził Thomas Seder, pracujący w dziale rozwoju koncernu GM: "Dla przykładu podczas jazdy w mgle, kamery na podczerwień identyfikowałyby skraj jezdni, a specjalny laser zaznaczałby na przedniej szybie miejsce w którym kończy się jezdnia."

Obecnie systemy HUD wykorzystują bardzo małą powierzchnię przedniej szyby do wyświetlania informacji. GM zamierza wykorzystać całą powierzchnię szyby pokrywając ją specjalnymi fosforami, które reagują na światło lasera. Łącząc system HUD z systemem Night Vision pozwoliłoby to kierowcy na dużo wcześniejszą reakcję podczas jazdy nocą.

Na razie testy idą pełną parą, ale już za kilka lat powinniśmy się spodziewać pierwszych rozwiązań w autach seryjnych.

 

Tematy w artykule: GM HUD Head Up Display

Podobne wiadomości:

General Motors zapowiada nowy model

General Motors zapowiada nowy model

Aktualności 2015-06-23

Pół miliarda aut od General Motors

Pół miliarda aut od General Motors

Aktualności 2015-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.