mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Laserowy HUD + [VIDEO]

Laserowy HUD + [VIDEO]

General Motors jako pierwszy koncern w 1988 roku wprowadził na rynek samochód z wyświetlaczem HUD (Head Up Display). Zaraz po nim kilku producentów również wprowadziło tą przełomową jak na owe czasy technologię.

Laserowy HUD + [VIDEO]

Amerykański koncern znów chce być na topie, bowiem zlecił pracę nad systemem HUD nowej generacji. Kilka słów na temat tego jak będzie działać nowy system zdradził Thomas Seder, pracujący w dziale rozwoju koncernu GM: "Dla przykładu podczas jazdy w mgle, kamery na podczerwień identyfikowałyby skraj jezdni, a specjalny laser zaznaczałby na przedniej szybie miejsce w którym kończy się jezdnia."

Obecnie systemy HUD wykorzystują bardzo małą powierzchnię przedniej szyby do wyświetlania informacji. GM zamierza wykorzystać całą powierzchnię szyby pokrywając ją specjalnymi fosforami, które reagują na światło lasera. Łącząc system HUD z systemem Night Vision pozwoliłoby to kierowcy na dużo wcześniejszą reakcję podczas jazdy nocą.

Na razie testy idą pełną parą, ale już za kilka lat powinniśmy się spodziewać pierwszych rozwiązań w autach seryjnych.

 

Tematy w artykule: GM HUD Head Up Display

Podobne wiadomości:

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.