mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Lepsza widoczność = większe bezpieczeństwo

Lepsza widoczność = większe bezpieczeństwo

Obok systemów ABS czy ESP, pasów i poduszek powietrznych ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy są wycieraczki. Jesienią firma Bosch wprowadziła na polski rynek nowe wycieraczki Eco.

Lepsza widoczność = większe bezpieczeństwo

Trwałość wycieraczek to około pół roku eksploatacji. Odpowiada to w przybliżeniu 500 tys. cykli wycierania lub wytartej powierzchni ponad 60 boisk piłkarskich. Po tym czasie sprawność wycieraczek stopniowo się obniża. Brudne szyby ograniczają widoczność podczas jazdy, przez co znacząco obniżają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Konstrukcja wycieraczki Bosch Eco opiera się na w pełni metalowym, lakierowanym, wzmocnionym nitami ramieniu, które gwarantuje jej właściwe funkcjonowanie. Ramię jest również bardzo odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duże otwory umieszczone w jego środkowej części zapewniają łatwiejszy przepływ powietrza, dzięki czemu wycieraczki nie odrywają się od szyb w trakcie jazdy z dużą prędkością. Zastosowany w nowej wycieraczce jeden rodzaj gumy o specjalnie opracowanym przekroju oraz dwie szyny stabilizujące zapewniają wysoką skuteczność oczyszczania szyby.

Wycieraczki Eko pakowane są pojedynczo. Program obejmuje jedynie 6 długości (400mm, 450 mm, 475mm, 500mm, 530mm, 550mm). Aby skompletować pełen zestaw wystarczy wybrać odpowiednią długość wycieraczki od strony kierowcy i od strony pasażera.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.