mojeauto.pl > motogazeta > Technika > MINI i "gadające" billboardy

MINI i "gadające" billboardy

Postęp w personalizacji reklamy doszedł już do ekstremalnych poziomów. Ostatnio mogą się o tym przekonać użytkownicy MINI, bowiem w Stanach Zjednoczonych pojawiły się specjalne billboardy, które zwracają się do kierowcy... po imieniu.

MINI i

"Gadające" billboardy to najnowszy owoc pracy działu marketingu marki MINI. Kierowcy znudzeni tendencyjnymi hasłami umieszczonymi na plakatach pojawiających się praktycznie na każdym rogu będą teraz pozdrawiani hasłami z tablic umieszczonych przy drodze. Podczas przejeżdżania nieopodal specjalnej tablicy każdy użytkownik samochodu marki MINI będzie mógł odczytać skierowane do niego hasło, pojawiające się na zintegrowanym wyświetlaczu billboardu.

Na czym polega więc działanie całego mechanizmu? Otóż cała komunikacja między samochodem, a urządzeniem w tablicy, będzie się odbywać za pomocą technologii radiowej RFID (Radio Frequency Indentification Technology). Dane będą przesyłane poprzez nadajnik w postaci breloka do odbiornika znajdującego się w wyświetlaczu, a następnie specjalny układ będzie odpowiedzialny za generowanie i wyświetlanie różnych komunikatów pobieranych bezprzewodowo z centralnej bazy informacyjnej. Jednak zanim wszystko zacznie sprawnie działać, system musi posiadać jakiekolwiek informacje na nasz temat. Wobec tego użytkownicy, którzy chcą uczestniczyć w programie powinni zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań w kwestionariuszu. Pytania są przeróżne, począwszy od podania przezwiska lub daty urodzin, a skończywszy na określeniu w jaki sposób poruszamy się na drodze i jaki zawód wykonujemy.

Po zarejestrowaniu otrzymamy specjalny elektroniczny brelok z układem, który wyposażony jest w mechanizmy identyfikacji. Będzie on odpowiedzialny za komunikację ze specjalnym billboardem MINI, który po rozpoznaniu wyświetlać będzie odpowiednią informację. Dla przykładu prawnik przejeżdżający obok reklamy będzie mógł ujrzeć informację: "Uważaj, poruszasz się na granicy prawa!". Inni kierowcy mogą ujrzeć hasła nawiązujące do wielkości ich samochodu jak np. "Rzeczywiście, wielkość ma znaczenie" lub "No szybciej Jim, czemu jedziesz tak wolno". Jadąc samochodem w dniu urodzin kierowca będzie mógł przeczytać dedykowane dla niego życzenia.

Nowy pomysł przyciągnie nie tylko uwagę kierowcy jadącego samochodem marki MINI, lecz także innych osób podróżujących tą samą trasą, wywołując uśmiech na twarzy wielu uczestników ruchu. Póki co, nowatorskie rozwiązanie dostępne będzie jedynie w Stanach Zjednoczonych na kilku trasach.

Zobacz test modelu MINI Cooper S John Cooper Works

Czytaj także:

MINI Works w rękach BMW (2007-01-25)

Wysokoprężna nowość MINI (2007-01-16)

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

Mini Clubman po raz drugi

Mini Clubman po raz drugi

Premiery 2015-06-24

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~Zig 2007-02-14

Wóz super! Ale w "Auto Swiat" i "Auto Moto Sport" przegra z....Skodą Fabią II :D :D :D (odpowiednie łapówki działają !!!)

~stefan 2007-02-14

szkoda ze za pomoca tych bilboardow nie mozna pojezdzac innych uczestnikow drogi nie stosujacych sie do kultury i przepisow jazdy ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.