mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Małe V8 dla Corvette

Małe V8 dla Corvette

General Motors nieoficjalnie zdecydowało, że nowa generacja Chevy'ego Corvette otrzyma turbodoładowane V8 z mocno zredukowaną pojemnością.

Małe V8 dla Corvette
GM chce z Corvette'y stworzyć ogólnie dostępnego rywala dla Ferrari i Porsche. Nowy silnik ma mieć tylko nieco ponad trzy litry pojemności i moc ponad 400 koni mechanicznych. Poważne źródła z General Motors podają, że motor będzie mógł się "kręcić" aż do 10 tys. obrotów na minutę.

Koncern nie zrezygnuje jednak w całości ze sztandarowego hasła Corvette: "There's no replacement for displacement" (nie ma zastępstwa za pojemność), ponieważ w ofercia nadal będzie widniał wielki klasyczny motor OHV V8, który będzie zapewne wybierany przez tradycjonalistów tematu.

Nowa mniejsza jednostka trafi też do szybkich Cadillaców w wersjach V, jak np. CTS-V.

Podobne wiadomości:

Nowy silnik V8 od Porsche

Nowy silnik V8 od Porsche

Technika 2016-05-06

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

aaa 2011-06-06

\"będzie mógł się \"kręcić\" aż do 10 tys. obrotów na minutę.\" no to jestem pod wrażeniem. Choć klasyczne OHV i tak jak na tą konstrukcję wysoko się kręciło (do 7000 obrotów).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.