mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Małe V8 dla Corvette

Małe V8 dla Corvette

General Motors nieoficjalnie zdecydowało, że nowa generacja Chevy'ego Corvette otrzyma turbodoładowane V8 z mocno zredukowaną pojemnością.

Małe V8 dla Corvette
GM chce z Corvette'y stworzyć ogólnie dostępnego rywala dla Ferrari i Porsche. Nowy silnik ma mieć tylko nieco ponad trzy litry pojemności i moc ponad 400 koni mechanicznych. Poważne źródła z General Motors podają, że motor będzie mógł się "kręcić" aż do 10 tys. obrotów na minutę.

Koncern nie zrezygnuje jednak w całości ze sztandarowego hasła Corvette: "There's no replacement for displacement" (nie ma zastępstwa za pojemność), ponieważ w ofercia nadal będzie widniał wielki klasyczny motor OHV V8, który będzie zapewne wybierany przez tradycjonalistów tematu.

Nowa mniejsza jednostka trafi też do szybkich Cadillaców w wersjach V, jak np. CTS-V.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

aaa 2011-06-06

\"będzie mógł się \"kręcić\" aż do 10 tys. obrotów na minutę.\" no to jestem pod wrażeniem. Choć klasyczne OHV i tak jak na tą konstrukcję wysoko się kręciło (do 7000 obrotów).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross