mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Malibu z systemem kierowniczym E-STEER od Delphi

Malibu z systemem kierowniczym E-STEER od Delphi

E-STEER firmy Delphi debiutuje w Ameryce Północnej w Chevrolecie Malibu

Na targach w Detroit zaprezentowano Chevroleta Malibu model roku 2004. Samochód ten będzie pierwszym autem w Ameryce Północnej wyposażonym w elektryczny system kierowniczy E-STEER. E-STEER to system kierowania pojazdem, który oferuje wspomaganie przy niskich prędkościach oraz utrzymuje odpowiednią reakcję kierownicy przy wyższych prędkościach. Jest to nowe, prostsze i bardziej wydajne rozwiązanie, które w porównaniu z tradycyjnymi systemami zmniejsza zużycie paliwa o ok. 4%.

Delphi rozpocznie produkcję systemu E-STEER w USA w czerwcu 2003, w zmodernizowanej fabryce zlokalizowanej w Buena Vista w stanie Michigan.

Tradycyjne hydrauliczne systemy wspomagania kierownicy nieustannie pobierają moc z silnika. Przekładnia pasowa napędza mechaniczną pompę wytwarzającą ciśnienie i popychającą płyn hydrauliczny do zestawu zaworów układu kierowniczego. Zawór następnie przekazuje ciśnienie na jedną ze stron tłoka przekładni kierownicy, co daje wspomaganie jej ruchu.

- Opracowany przez Delphi system E-STEER, to nowy krok naprzód w systemach kierowania wprowadzający do nich prostotę, wydajność i dbałość o środowisko naturalne – powiedział Robert J. Remenar, prezes działu Delphi Steering Systems. – Nie ma już pompy, przewodów elastycznych, płynów hydraulicznych, koła pasowego ani paska klinowego. System jest w rzeczywistości zupełnie niezależny od silnika i może działać nawet, gdy silnik jest wyłączony. Po sukcesie, jaki technologia ta odniosła w Europie, czas zastosować ją w USA. Dzięki wprowadzeniu tej zaawansowanej technologii na krajowy rynek, Chevrolet umacnia swoją czołową pozycję w segmencie pojazdów średniej wielkości.

System elektrycznego wspomagania kierownicy E-STEER firmy Delphi zdobył w 1999 roku nagrodę motoryzacyjną PACE przyznawaną przez News/Ernst & Young Award. Delphi wyprodukowało do tej pory ponad 2 miliony sztuk układów E-STEER.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech