mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mazda i środowisko

Mazda i środowisko

I znowu ekologia... Tym razem Mazda szczyci się zaangażowaniem w program rozwoju "Odpowiedzialny Zoom-Zoom", poprzez który wspiera proekologiczne rozwiązania.

Mazda i środowisko
Mazda zaangażowała się w wielopłaszczyznowy program produkcji przyjaznej środowisku i wprowadziła w niektórych obszarach swojej działalności odpowiednie rozwiązania:

System Zarządzania Środowiskowego


EMS - Environmental Management System, który promuje Mazda Motor Corporation w oparciu o normy takie jak ISO 14001 i wprowadza na całej długości łańcucha dostaw. Fabryki firmy w Japonii, USA, Chinach i Tajlandii uzyskały tenże certyfikat.

Ochrona środowiska podczas lakierowania

We wrześniu 2002 roku Mazda opracowała swój autorski system lakierowania trójwarstwowego. Polega on na tym, że trzy wartwy są podczas lakierowania nakładane na siebie jednocześnie (podkład, lakier barwny i lakier przezroczysty) bez konieczności czekania na zaschnięcie każdej z warst. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest obniżenie emisji CO2 podczas lakierowania o... 15% oraz ograniczenie o 45% emisji lotnych związków organicznych. Mazda wymyśliła także drugi system nakładania farby - Aqua-Tech, czyli lakierowanie wodne, które umożliwi zmniejszyć wydobywanie się lotnych gazów o 57% i jeszcze bardziej obniżyć emisję CO2.

Recykling zderzaków

Inżynierowie Mazdy wpadli na pomysł, aby zniszczone i zużyte zderzaki starych samochodów "brać na warsztat", przetapiać i tworzyć z nich nowe. Oczywiście poprzez takie działanie znów obniżono emisję CO2 o kilka procent. Technologię wykorzystano po raz pierwszy przy produkcji modelu RX-8 w 2005 roku, a później rozszerzono także na kolejne modele Mazdy.

Podobne wiadomości:

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.