mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mazda i środowisko

Mazda i środowisko

I znowu ekologia... Tym razem Mazda szczyci się zaangażowaniem w program rozwoju "Odpowiedzialny Zoom-Zoom", poprzez który wspiera proekologiczne rozwiązania.

Mazda i środowisko
Mazda zaangażowała się w wielopłaszczyznowy program produkcji przyjaznej środowisku i wprowadziła w niektórych obszarach swojej działalności odpowiednie rozwiązania:

System Zarządzania Środowiskowego


EMS - Environmental Management System, który promuje Mazda Motor Corporation w oparciu o normy takie jak ISO 14001 i wprowadza na całej długości łańcucha dostaw. Fabryki firmy w Japonii, USA, Chinach i Tajlandii uzyskały tenże certyfikat.

Ochrona środowiska podczas lakierowania

We wrześniu 2002 roku Mazda opracowała swój autorski system lakierowania trójwarstwowego. Polega on na tym, że trzy wartwy są podczas lakierowania nakładane na siebie jednocześnie (podkład, lakier barwny i lakier przezroczysty) bez konieczności czekania na zaschnięcie każdej z warst. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest obniżenie emisji CO2 podczas lakierowania o... 15% oraz ograniczenie o 45% emisji lotnych związków organicznych. Mazda wymyśliła także drugi system nakładania farby - Aqua-Tech, czyli lakierowanie wodne, które umożliwi zmniejszyć wydobywanie się lotnych gazów o 57% i jeszcze bardziej obniżyć emisję CO2.

Recykling zderzaków

Inżynierowie Mazdy wpadli na pomysł, aby zniszczone i zużyte zderzaki starych samochodów "brać na warsztat", przetapiać i tworzyć z nich nowe. Oczywiście poprzez takie działanie znów obniżono emisję CO2 o kilka procent. Technologię wykorzystano po raz pierwszy przy produkcji modelu RX-8 w 2005 roku, a później rozszerzono także na kolejne modele Mazdy.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.