mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mazda pracuje nad nowym silnikiem Wankla

Mazda pracuje nad nowym silnikiem Wankla

Według wieści pochodzących z Japonii, Mazda pracuje obecnie nad samochodem, który będzie następcą legendarnego modelu RX-7. Auto ma być zasilane silnikiem Wankla o mocy około 300 koni mechanicznych, który będzie zużywał benzynę lub olej napędowy.

Mazda pracuje nad nowym silnikiem Wankla
Według wieści pochodzących z Japonii, Mazda pracuje obecnie nad samochodem, który będzie następcą legendarnego modelu RX-7. Auto ma być zasilane silnikiem Wankla o mocy około 300 koni mechanicznych, który będzie zużwywał benzynę lub olej napędowy.

Jak donosi magazyn Motor Trend Mazda pracuje nad doprowadzeniem do perfekcji silnika ukrywającego się pod nazwą 16X. Jest to dwusuwowa jednostka z tłokiem obrotowym.

Według badań rynkowych przeprowadzonych przez japoński koncern, na rynku jest nadal duże zapotrzebowanie na samochody sportowe z silnikami Wankla. Problemem konstruktorów jest jednak połączenie tych wymagań z wyśrubowanymi normami emisji spalin. Silnik 16X ma być właśnie rozwiązaniem na te problemy.

Jak donosi wiarygodne źródło firma poradziła sobie już z kwestią ekologii. Silnik cierpi jeszcze na razie niedobór mocy w zakresie wysokich obrotów. Według informatorów silnik oferuje bardzo podobne osiągi zarówno podczas zasilania go benzyną jak i olejem napędowym.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda RX-7 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda silnik Wankla Mazda RX-7

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~kimer44 2011-03-23

Nie będzie to silnik jak napisał autor "dwusuwowy", gdyż tam nic się nie suwa. W ogóle nie ma tam tłoków, tylko wirniki, czy rotory jak kto woli.

~w 2010-05-01

obecnie montowany renessis z rx-8 jest majstersztykiem, wiec nowy bedzie nie do wy.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando