mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu

Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu

Mercedes przedstawił nowe reflektory, które zostały wykonane w technologi HD. Nowe lampy "potrafią" wyświetlać znaki na drodze. Rewolucyjne rozwiązanie techniczne trafi do przyszłych modeli Mercedesa.

Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu
Digital Light to „krok dalej” w dziedzinie świateł drogowych w samochodach. W każdej z dwóch lamp zamontowano 1 milion tzw. mikrolusterek. Mercedes opracował specjalny algorytm sterujący nowymi światłami. Komputer korzystając z czujników i kamery potrafi rozpoznać jadące samochody, idących pieszych  i dzięki mikrolustrom sterować tak wiązką świateł, by nie oślepiać innych uczestników ruchu.Nowe światła oparto na rozwiązaniu Multi Beam, które jest oferowane w kilku modelach Mercedesa. Reflektory Digital Light składają się z czterech punktów świetlny, a każdy z nich wykonano z 1024 diod LED. To w sumie daje 8192 LED-y.Najciekawsze jest jednak to, że nowe lampy będą mogły tworzyć proste obrazy i wyświetlacz je tuż przed autem. Na asfalcie kierowca będzie mógł zobaczyć wskazówki nawigacji, czy też proste znaki drogowe jak, np. stopu, który ma przypominać o zatrzymaniu się.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

~rex 2016-12-08

Fajnie jak parę takich Mercedesów spotka się na jednym skrzyżowaniu i wszystkie wyświetlą sobie znaki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.