mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu

Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu

Mercedes przedstawił nowe reflektory, które zostały wykonane w technologi HD. Nowe lampy "potrafią" wyświetlać znaki na drodze. Rewolucyjne rozwiązanie techniczne trafi do przyszłych modeli Mercedesa.

Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu
Digital Light to „krok dalej” w dziedzinie świateł drogowych w samochodach. W każdej z dwóch lamp zamontowano 1 milion tzw. mikrolusterek. Mercedes opracował specjalny algorytm sterujący nowymi światłami. Komputer korzystając z czujników i kamery potrafi rozpoznać jadące samochody, idących pieszych  i dzięki mikrolustrom sterować tak wiązką świateł, by nie oślepiać innych uczestników ruchu.Nowe światła oparto na rozwiązaniu Multi Beam, które jest oferowane w kilku modelach Mercedesa. Reflektory Digital Light składają się z czterech punktów świetlny, a każdy z nich wykonano z 1024 diod LED. To w sumie daje 8192 LED-y.Najciekawsze jest jednak to, że nowe lampy będą mogły tworzyć proste obrazy i wyświetlacz je tuż przed autem. Na asfalcie kierowca będzie mógł zobaczyć wskazówki nawigacji, czy też proste znaki drogowe jak, np. stopu, który ma przypominać o zatrzymaniu się.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

~rex 2016-12-08

Fajnie jak parę takich Mercedesów spotka się na jednym skrzyżowaniu i wszystkie wyświetlą sobie znaki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.