mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Michelin Pilot Sport 3 pod okiem ADAC

Michelin Pilot Sport 3 pod okiem ADAC

Opona Michelin Pilot Sport 3 została uznana za „szczególnie wartą polecenia” w najnowszych testach ADAC. Na tę najwyższą ocenę złożyły się testy drogi hamowania, trwałości, komfortu jazdy i oszczędności paliwa. Opona dla samochodów usportowionych, sportowych i limuzyn dużych mocy wchodzi właśnie na europejski rynek.

Michelin Pilot Sport 3 pod okiem ADAC
Po zakończeniu testów i przyznaniu MICHELIN Pilot Sport 3 najwyższej noty – „Opona szczególnie warta polecenia” – Instytut ADAC określił oponę jako „cechującą się zrównoważonymi osiągami i znakomitą przyczepnością tak na suchej, jak i mokrej nawierzchni”.

Nowe opony MICHELIN Pilot Sport 3 otrzymały już pierwsze homologacje producentów samochodów, mimo że sprzedaż tego modelu jest dopiero w fazie wstępnej. Niektórzy producenci zatwierdzili opony MICHELIN Pilot Sport 3 do użytku w swoich flagowych modelach sportowych, takich jak Audi A4, nowe Audi A5 i nowy Mercedes E 63 AMG.

Przy projektowaniu opony MICHELIN Pilot Sport 3, inżynierowie Michelin zastosowali po raz pierwszy nową mieszankę gum bieżnika MICHELIN Green.

Osiągnięciem z zakresu współzawodnictwa sportowego jest Technologia Programowanych Odkształceń (Programmed Distortion). Przy niskich prędkościach guma bieżnika zachowuje elastyczność i rozgrzewa się szybko w celu osiągnięcia niezbędnej temperatury do uzyskania optymalnej przyczepności. Przy dużych prędkościach i dużych naprężeniach usztywnia się, by zapobiec nadmiernej kumulacji ciepła, przez co zapewnia optymalną temperaturę mieszanki niezbędną dla sportowej jazdy

MICHELIN Pilot Sport 3 to pierwsza opona sportowa na światowym rynku przyjazna środowisku. Opony mają przebiegi dłuższe o 10% od poprzedniej wersji opony Pilot Sport PS2 uznanej przez klientów za referencję w tym zakresie.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli
Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli
Historii i sensacyjnych doniesień na temat powrotów marki Saab w ciągu ostatnich 4 lat było już kilkanaście. Teraz pojawiają się kolejne plotki. Czy i tym razem skończy się tylko na niepotwierdzonych informacjach?