mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Michelin Pilot Sport 3 pod okiem ADAC

Michelin Pilot Sport 3 pod okiem ADAC

Opona Michelin Pilot Sport 3 została uznana za „szczególnie wartą polecenia” w najnowszych testach ADAC. Na tę najwyższą ocenę złożyły się testy drogi hamowania, trwałości, komfortu jazdy i oszczędności paliwa. Opona dla samochodów usportowionych, sportowych i limuzyn dużych mocy wchodzi właśnie na europejski rynek.

Michelin Pilot Sport 3 pod okiem ADAC
Po zakończeniu testów i przyznaniu MICHELIN Pilot Sport 3 najwyższej noty – „Opona szczególnie warta polecenia” – Instytut ADAC określił oponę jako „cechującą się zrównoważonymi osiągami i znakomitą przyczepnością tak na suchej, jak i mokrej nawierzchni”.

Nowe opony MICHELIN Pilot Sport 3 otrzymały już pierwsze homologacje producentów samochodów, mimo że sprzedaż tego modelu jest dopiero w fazie wstępnej. Niektórzy producenci zatwierdzili opony MICHELIN Pilot Sport 3 do użytku w swoich flagowych modelach sportowych, takich jak Audi A4, nowe Audi A5 i nowy Mercedes E 63 AMG.

Przy projektowaniu opony MICHELIN Pilot Sport 3, inżynierowie Michelin zastosowali po raz pierwszy nową mieszankę gum bieżnika MICHELIN Green.

Osiągnięciem z zakresu współzawodnictwa sportowego jest Technologia Programowanych Odkształceń (Programmed Distortion). Przy niskich prędkościach guma bieżnika zachowuje elastyczność i rozgrzewa się szybko w celu osiągnięcia niezbędnej temperatury do uzyskania optymalnej przyczepności. Przy dużych prędkościach i dużych naprężeniach usztywnia się, by zapobiec nadmiernej kumulacji ciepła, przez co zapewnia optymalną temperaturę mieszanki niezbędną dla sportowej jazdy

MICHELIN Pilot Sport 3 to pierwsza opona sportowa na światowym rynku przyjazna środowisku. Opony mają przebiegi dłuższe o 10% od poprzedniej wersji opony Pilot Sport PS2 uznanej przez klientów za referencję w tym zakresie.

Podobne wiadomości:

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Test opon letnich (2010) - z niespodzianką

auto motor i sport 0000-00-00

Sprawdzian z niespodzianką. Do walki o tytuł najlepszej letniej opony sezonu 2010 staje dziesięć najnowszych produktów. Testy przeprowadzone na mokrej i na suchej nawierzchni przynoszą dosyć zaskakujące wyniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross