mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mikrofalą w pirata drogowego

Mikrofalą w pirata drogowego

Stany Zjednoczone Ameryki znane są ze spektakularnych pościgów policyjnych, które bardzo często dla przestrogi są pokazywane w telewizji. Firma Eureka Aerospace opracowała technologię na potrzeby służb mundurowych, która będzie mocno utrudniać ucieczkę samochodem potencjalnemu przestępcy czy piratowi drogowemu.

Mikrofalą w pirata drogowego

Długie i niebezpieczne pościgi policyjne w Stanach Zjednoczonych dla tamtejszych stróżów prawa nie są czymś nadzwyczajnym. Filmy, które pokazują często różne stacje telewizyjne to tylko transmisja z tego, co dla nich jest chlebem powszednim.

Firma Eureka Aerospace postanowiła ułatwić pracę policjantom w Ameryce, a złodziejom utrudnić życie w stopniu maksymalnym. Inżynierowie skonstruowali nowoczesne urządzenie, które pomoże w pościgach, gdyż jest w stanie w przeciągu kilku sekund uziemić jadący samochód. Owe "magiczne" cudo będzie montowane na dachu radiowozu. Waży około 90 kilogramów i jest naprawdę niewielkich rozmiarów. Do walki z przestępcami wykorzystuje mikrofale, które nie będą obezwładniać uciekającego, tylko jego samochód.

Urządzenie Eureka Aerospace jest niegroźne dla zdrowia człowieka. Pracuje ono w częstotliwości 300 Mhz. W celu zatrzymania samochodu specjalny moduł generuje energię, która jest przetwarzana i wzmacniana. W ostateczności przemienia się w promieniowanie mikrofalowe. Taka wiązka jest wystrzelana ze specjalnie zaprojektowanej anteny w kierunku uciekającego pojazdu. Impuls energetyczny o długości 50 nanosekund jest w stanie zablokować układ elektryczny samochodu.

Firma przeprowadziła do tej pory kilka testów, które zakończyły sie powodzeniem. Zasięg urządzenia jest szacowany na 15 metrów. Jednak jego twórcy nie zamierzają odpuszczać. W przeciągu paru lat waga generatora ma zostać zmniejszona, a jego pole rażenia wzrośnie nawet dziesięciokrotnie.


Podobne wiadomości:

Rekordowe inwestycje w 2006r.

Rekordowe inwestycje w 2006r.

Aktualności 2006-06-30

9 biegów w Chryslerze

9 biegów w Chryslerze

Technika 2011-01-13

Komentuj:

~ktos 2008-01-21

Ciekawe co to za bajki są że to nieszkodzi człowiekowi, Każdy rodzaj mikrofal jest szczególnie szkodliwy dla człowieka !

~Tomano 2008-01-17

Jest na to jedyne rozwiązanie... Kupić fieczora 125 takiego jakiego mial Borewicz, tego nic nie ruszy nawet 10KW a jako napędu użyć silnika odrzutowego :)

~aaataaam 2008-01-10

to niech strzelają, z mojego leciwego MESIA mogę wyciągnąć wszystkie kable a i tak silnik będzie klekotał dalej, najwyżej mi światła zgasną :-)))) UuuuUuuu

~urban 2007-12-18

Taaaa, wystrzelą wiązkę, i oprócz złodzieja zatrzymają 5 innych aut znajdujących się przed nim i spowodują ogromny karambol... Pomysł bez sensu...

~rzecznik praw obywatelskich 2007-12-17

w Europie to nie przejdzie zreszta w Stanach tez raczej nie, znajda sie tacy co uznaja to lamanie praw czlowieka i slusznie zreszta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic