mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Milion skrzyń DSG

Milion skrzyń DSG

Volkswagen ma kolejne powody do radości, bowiem dzieło jego konstruktorów, skrzynia DSG przekroczyła właśnie liczbę miliona sprzedanych egzemplarzy. Ostatnie dwa lata wykazywały rosnące zainteresowanie tą technologią.

Milion skrzyń DSG
W zeszłym roku udało się sprzedać aż 400 tysięcy samochodów wyposażonych w nowoczesną skrzynię. Fabryka Volkswagena w Kassel produkuje dziennie 1.750 egzemplarzy takich przekładni. A zapotrzebowanie nadal wzrasta. Pierwsza skrzynia DSG pojawiła sie w modelu Golf R32, a dzisiaj jedno na cztery wyprodukowane auta jest wyposażone w ten system.

Konstrukcja tej skrzyni polega na tym, że kolejny bieg jest zawsze przygotowany w pogotowiu do aktywowania. Dla zobrazowania przykładu wyobraźmy sobie, że aktualne przełożenie jest na biegu trzecim. W tym wypadku drugie sprzęgło, które nie jest aktywne ustawia się na pozycji biegu czwartego. Gdy osiągnięty zostanie odpowiedni poziom obrotów, skrzynia bardzo płynnie przekazuje moc na drugie sprzęgło. Pierwsze sprzęgło używane jest dla biegów nieparzystych oraz biegu wstecznego, natomiast drugie używane jest biegów parzystych.

Tematy w artykule: DSG

Podobne wiadomości:

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Zakład Skody w Vrchlabi - fabryka roku 2016

Zakład Skody w Vrchlabi - fabryka roku 2016

Aktualności 2016-03-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic