mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Milion skrzyń DSG

Milion skrzyń DSG

Volkswagen ma kolejne powody do radości, bowiem dzieło jego konstruktorów, skrzynia DSG przekroczyła właśnie liczbę miliona sprzedanych egzemplarzy. Ostatnie dwa lata wykazywały rosnące zainteresowanie tą technologią.

Milion skrzyń DSG
W zeszłym roku udało się sprzedać aż 400 tysięcy samochodów wyposażonych w nowoczesną skrzynię. Fabryka Volkswagena w Kassel produkuje dziennie 1.750 egzemplarzy takich przekładni. A zapotrzebowanie nadal wzrasta. Pierwsza skrzynia DSG pojawiła sie w modelu Golf R32, a dzisiaj jedno na cztery wyprodukowane auta jest wyposażone w ten system.

Konstrukcja tej skrzyni polega na tym, że kolejny bieg jest zawsze przygotowany w pogotowiu do aktywowania. Dla zobrazowania przykładu wyobraźmy sobie, że aktualne przełożenie jest na biegu trzecim. W tym wypadku drugie sprzęgło, które nie jest aktywne ustawia się na pozycji biegu czwartego. Gdy osiągnięty zostanie odpowiedni poziom obrotów, skrzynia bardzo płynnie przekazuje moc na drugie sprzęgło. Pierwsze sprzęgło używane jest dla biegów nieparzystych oraz biegu wstecznego, natomiast drugie używane jest biegów parzystych.

Tematy w artykule: DSG

Podobne wiadomości:

170-konny Superb z DSG i 4x4

170-konny Superb z DSG i 4x4

Aktualności 2013-07-25

10 biegów w Golfie VIII

10 biegów w Golfie VIII

Technika 2014-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.