mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mitsubishi ASX sterowany z klawiatury

Mitsubishi ASX sterowany z klawiatury

Program jazd próbnych prawdziwym samochodem sterowanym z klawiatury własnego komputera zapewnił Mitsubishi Motors North America wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Mitsubishi ASX sterowany z klawiatury
Kampania Mitsubishi Live Drive była pierwszym w historii programem jazd próbnych odbywanych zdalnie w czasie rzeczywistym, pozwalając kierowcom na nieosiągalne wcześniej doświadczenie polegające na kierowaniu prawdziwym samochodem Mitsubishi ASX bez wychodzenia z domu, jedynie za pomocą klawiatury własnego komputera i przy użyciu łącza internetowego.

Oprócz wspomnianego rekordu, w czasie niezwykłego jedenastodniowego program jazd próbnych trwających od 1 do 11 listopada, odnotowano kilka innych ciekawych liczb i faktów:

- Chęć odbycia wirtualnej jazdy zgłosiło 40.000 osób;
- Niemal 5.000 kierowców z 50 stanów USA odbyło jazdy próbne;
- 38 osób przez cały przysługujący im czas jazdy kręciło bączki
- 11 uczestników całą jazdę próbną zdecydowało się przeprowadzić na wstecznym biegu.

Osoby zajmujące zdalnie miejsce za kierownicą mogły w czasie rzeczywistym kierować samochodem jedynie przy użyciu klawiatury swojego komputera, a docierający do nich sygnał wideo pokazywał na żywo widok zza kierownicy samochodu. Wrażenia wzmocniono przesyłając także dźwięk pracy silnika lub wybraną przez kierowcę ścieżkę muzyczną. Zabezpieczając się przed opuszczeniem przez samochód terenu przeznaczonego do jazd próbnych, stale monitorowano jego lokalizację za pomocą trzech opartych o czujniki laserowe systemów nawigacji GPS japońskiej firmy Topcon.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi ASX, Nissan Juke – Ma być...

auto motor i sport 0000-00-00

Wyglądają tak, jakby potrafiły pokonać każde góry, mogą być wyposażone w napęd na cztery koła, ale w realu biorą na celownik zwyczajne kompakty. W teście Mitsubishi ASX i Nissan Juke ze 117-konnymi silnikami benzynowymi.

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.