mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mniej drgań - większy komfort

Mniej drgań - większy komfort

Opracowany przez Delphi Corporation wysokiej jakości półaktywne amortyzatory MagneRide, stosowane obecnie w sześciu amerykańskich modelach klasy premium, znalazły kolejnych pięciu klientów.

Produkcja nowych modeli z MagneRide rozpocznie się do roku 2007. Dwóch z nowych klientów to, jak ogłaszano wcześniej, marki europejskie. Szczegóły kontraktu są jeszcze tajemnicą.

Jest to pierwszy na świecie system tłumienia drgań dopasowujący się do warunków drogowych z częstotliwością jednej tysięcznej sekundy w oparciu o dane z czujników monitorujących ruchy nadwozia i kół. System ten zmniejsza ruchy nadwozia względem jezdni (kontroluje przechyły i ruchy pionowe nadwozia samochodu i zapewnia progresywne tłumienie drgań) i polepsza kontakt między oponami a drogą na wszelkich typach nawierzchni. Pomaga to w pokonywaniu zakrętów, podnosi komfort jazdy i polepsza panowanie nad pojazdem. Efektem jest duża przyjemność z jazdy i łatwość prowadzenia pojazdu.

Wśród innych produktów firmy Delphi wpływających na wyższy komfort jazdy w samochodach klasy premium należą dwupozycyjne tłumienie w czasie rzeczywistym (Bi-State), tłumienie z wyborem ręcznym, a także różnego rodzaju amortyzatory (jednorurowe, dwururowe) oraz selektywne tłumienie zależne od amplitudy ruchu i tłumienie superdegresywne.

- Zdobycie pięciu nowych klientów oznacza, że rynek pozytywnie ocenia półaktywne amortyzatory Delphi MagneRide. Wskazuje to na duże zapotrzebowanie na bezpieczeństwo i komfort jazdy – powiedział Dan Warrell, kierownik ds. linii produktów podwozia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.