mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mniej znaczy więcej

Mniej znaczy więcej

Volkswagen stara się wdrażać to powiedzenie do rzeczywistości. W nowym Volkswagenie Polo oraz Golfie szóstej generacji pojawią się dwa małe silniki od dużej mocy.

Mniej znaczy więcej

Podczas tegorocznego sympozjum poświęconego tematyce silników, które odbyło się we Wiedniu Volkswagen zaprezentował dwa nowe silniki. Jeden z nich to TSI o pojemności 1,2 litra, drugi to TDI o pojemności 1,6. Mniejsza jednostka benzynowa posiada konstrukcję wykorzystującą lekkie aluminium. Dodatkowo dołożono do niej turbosprężarkę, która połączona z bezpośrednim wtryskiem paliwa daje maksymalną moc 105 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy tego silnika to 175 Nm. Trzeba zauważyć, że jest on osiągany już przy 1.500 obr./min.

Jednostka TDI o pojemności 1,6 litra produkuje 75 koni mechanicznej w swej bazowej odmianie. Dostępne będą także mocniejsze wersje o mocy 90 oraz 105 koni mechanicznych. Najsłabsza wersja będzie montowana w Polo, natomiast dwie pozostałe oprócz Polo zagoszczą także w Golfie. Volkswagen zapowiada, że nowy silnik pokazuje przyszłość czterocylindrowych silników Volkswagena. Obie jednostki spełniają już wymagania Euro5.

Pomimo tego, że coraz częściej mówi się o silnikach elektrycznych Volkswagen wierzy, że tak naprawdę jeszcze długo do tego momentu żeby udało im się wyprzeć jednostki spalinowe, gdyż ich pełny potencjał nie został jeszcze wykorzystany.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 63 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Gira - przyszłość podróży
Volkswagen Gira - przyszłość podróży
Volkswagen coraz śmielej kroczy ku nowoczesnym rozwiązaniom w swoich samochodach, właśnie  zaprezentował swój pomysł na wnętrze autonomicznego samochodu.