mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Mobilna nawigacja Blaupunkta

Mobilna nawigacja Blaupunkta

Blaupunkt rozszerzył swoją ofertę o pierwsze, przenośne urządzenie nawigacyjne. Szybki w obsłudze i łatwy w montażu TravelPilot Lucca prowadzi do celu bez względu na to, czy jedziemy samochodem, rowerem, czy idziemy piechotą.

Mobilna nawigacja Blaupunkta
Produkt, dostępny na polskim rynku od marca tego roku, jest jednym z najtańszych w tym segmencie systemów nawigacyjnych.TravelPilot Lucca ma wbudowany odbiornik GPS umożliwiający bardzo precyzyjną nawigację. Nie jest konieczne podłączenie urządzenia do sygnału prędkościomierza. Dane nawigacyjne są skonfigurowane i zapisane we wbudowanej pamięci flash o pojemności 512 MB RAM. Oznacza to, że z systemu można korzystać od razu, bez konieczności wprowadzania ustawień czy programowania urządzenia.

Nowy system nawigacyjny jest wyposażony w logiczne menu, może być obsługiwany intuicyjnie dzięki ekranowi dotykowemu Touchscreen. Używane w danej chwili pola obsługowe są widoczne na kolorowym wyświetlaczu 3,5” w formie przycisków reagujących na szybkie, krótkie przyciśnięcie palcem. Obsługa systemu jest łatwa, widoki map przejrzyste, a wskazania dotyczące kierunku jazdy bardzo dokładne. Produkt można bardzo prosto i szybko zainstalować umieszczając go na specjalnym uchwycie. Zajmuje to zaledwie kilka minut.

Po wprowadzeniu celu podróży i szybkim obliczeniu trasy przez komputer, na wyświetlaczu pojawia się siatka dróg (prezentacja dwu- lub trójwymiarowa) oraz zalecana trasa przejazdu. Wskazówki dotyczące kierunku jazdy przekazywane są w formie optycznej i głosowej w języku polskim. Urządzenie umożliwia nawigację z dokładnością do numeru budynku oraz planowanie tras z kilkoma pośrednimi punktami docelowymi.

Od kwietnia na rynku dostępny będzie również model TravelPilot Lucca MP35, który oprócz precyzyjnej i dynamicznej nawigacji, umożliwia odtwarzanie plików muzycznych MP3/WMA oraz wyświetlanie plików graficznych JPG. Jest to możliwe dzięki karcie SD (Secure Digital).

Do nawigacji wykorzystywane jest oprogramowanie firmy TeleAtlas ze szczegółową siatką dróg w 20 krajach Europy. W skład standardowego zestawu TravelPilot Lucca sprzedawanego na naszym rynku wchodzi mapa Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz głównych dróg Europy. Jeżeli chodzi o Polskę, mapa obejmuje zasięgiem wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi. Dodatkowo mapa zawiera szczegółowe plany ponad 50 miast. Mapy cyfrowe są zapisane na kartach SD lub dostępne na płytach CD. Oprócz siatki dróg na mapach zaznaczone są także specjalne punkty docelowe, np. postoje na autostradach, restauracje, hotele lub stacje paliw, prezentowane razem z marką danej sieci. System informuje także użytkownika o stałych znakach ograniczenia prędkości.

Nowy, przenośny system nawigacyjny firmy Blaupunkt jest przeznaczony do stosowania w autach wszystkich klas. Dodatkowo, dzięki bardzo pojemnej baterii (do 6 godzin pracy), może być używane jako nawigacja lub osobisty odtwarzacz MP3 podczas jazdy rowerem lub spaceru. Łatwa instalacja, prosta obsługa, szybko przetwarzający dane komputer nawigacyjny i zasięg obejmujący niemal całą Europę są gwarancją precyzyjnego i wygodnego prowadzenia do celu.

Czytaj także:

Wzmocniony Blaupunkt 2006-03-01
Tematy w artykule: Blaupunkt Travelpilot

Podobne wiadomości:

Pilnują eko-jazdy

Pilnują eko-jazdy

Technika 2008-02-05

W Japonii jest właśnie testowany nowy rodzaj nawigacji. W samochodach marki Nissan pojawiło się urządzenie, które poza wyznaczaniem trasy będzie pilnować tego, czy jedziemy w sposób ekologiczny.

Nowy Blaupunkt z Automapą

Nowy Blaupunkt z Automapą

Technika 2011-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.