mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Moduł konsoli centralnej w Jaguarze XK

Moduł konsoli centralnej w Jaguarze XK

Nowy Jaguar seria XK, wyróżniający się m.in. poprzez zastosowane ultranowoczesne, lekkie, aluminiowe nadwozie, posiada także we wnętrzu kolejną innowację. Jest nią moduł konsoli centralnej.

Moduł konsoli centralnej w Jaguarze XK
Zintegrowany moduł konsoli centralnej, zaprojektowany przez firmę Delphi, o mniejszej złożoności ułatwia obsługę i umożliwia poprawę bezpieczeństwa jazdy. Kierowca może bardziej skoncentrować się na jeździe, nie będąc rozpraszanym przez zestaw skomplikowanych przycisków. Łatwa w instalacji, nowa konsola centralna pozostawia również miejsce dla swobody twórczej projektantów samochodów.
 
Moduł konsoli firmy Delphi integruje funkcje przycisków w centralnie umieszczonym ekranie dotykowym, który umożliwia intuicyjną obsługę klimatyzacji, systemu audio, nawigacji, telefonu i dostosowanie innych ustawień pojazdu do własnych preferencji.
Panel stworzony przez Delphi na potrzeby modelu XK wyposażony jest również w drugi zestaw przycisków do obsługi systemu kontroli klimatyzacji, zmieniarki i odtwarzacza CD oraz zestawu stereo.
Złożoność konsoli została ograniczona przez wyeliminowanie licznych interfejsów i pozostawienie tylko jednej szeregowej magistrali komunikacyjnej (CAN), zastosowanej w celu szybkiej transmisji danych.
 
Przewiduje się, że rocznie Delphi zmontuje dla Jaguara około 10 tysięcy zestawów zintegrowanych konsoli centralnych. Będą one dostarczane do nowoczesnych zakładów motoryzacyjnych Castle Bromwich w West Midlands w Wlk. Brytanii. Nowe konsole mają stać się standardem we wszystkich modelach XK w 2007 roku. Nowy Jaguar XK, w którym zastosowano najnowocześniejszą technologię wykorzystującą aluminium, po raz pierwszy użytą w XJ, flagowym modelu Jaguara, jest obecnie dostępny w wersjach kabriolet i coupe u wszystkich autoryzowanych dealerów Jaguara.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross