mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Na pomoc nocą i we mgle

Na pomoc nocą i we mgle

Podczas jazdy w cięższych niż normalnie warunkach, np. podczas silnych opadów deszczu lub na zamglonej trasie, nie raz przydałyby się reflektory zapewniające lepszą widoczność. Firma Bosch wprowadziła właśnie do swojej oferty nową linię reflektorów halogenowych.

Na pomoc nocą i we mgle

Compass 3000 to nowe reflektory uzupełniające kompleksowy program techniki oświetleniowej firmy Bosch. Maja one plastikową, odporną na warunki atmosferyczne i korozję obudowę, której konstrukcja pozwala na łatwą wymianę żarówek. Lampa może być montowana w pozycji wiszącej oraz stojącej. Zamontowana w niej żarówka halogenowa H1 (12V/55W) pozwala zachować optymalną wydajność świetlną, a także rozłożyć równomiernie snop światła. Reflektory mają niewielkie rozmiary (wys. 10cm, szer. 20cm, głęb. 11,9cm), dzięki czemu dobrze komponują się z wyglądem nowych samochodów osobowych i terenowych.

Produkty będą dostępne w dwóch wersjach: jako lampa świateł drogowych (ECE) oraz jako reflektor typu Pencil Beam (szperacz) przeznaczony dla aut terenowych. Reflektory są dostarczane w zestawie który zawiera prostą instrukcję oraz wszystkie elementy konieczne do montażu. Sugerowana cena brutto lampy w wersji ECE to 205 złotych, natomiast druga wersja kosztuje 221 złotych.

Czytaj także:

Przyciemniane lampy Helli (2007-06-29)

Inteligentne reflektory przyszłości (2007-04-12)

Z Hellą się nie zdrzemniesz... (2007-04-05)

Komentuj:

~Piotrek 2007-07-17

Co jest jaśniejsze takie reflektory czy ksenony? I ktore sie lepiej sprawdzą w mgle? Wie ktoś?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.