mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najciężej ukraść...

Najciężej ukraść...

...Audi. Tak wynika z kolejnej odsłony brytyjskiego plebiscytu "British Insurance Vehicle Security Awards 2009", które już od 2004 roku tworzy rankingi najbardziej odpornych na kradzieże i włamania samochody i marki.

Najciężej ukraść...

W tym roku to zaszczytne miano przypadło już czwarty raz z rzędu marce Audi. Dziewięć modeli z gamy tej marki najbardziej spełnia kryteria stawiane przez pomysłodawców tej nagrody. Poza tym samochody tej marki wygrały w kategoriach Compact Executive (A4), Open Top (A5 Cabriolet), Performance Car (S8) oaz Compact 4x4 (Q5).

Zaraz po Audi najwięcej zwycięstwo w kategoriach zdobył Citroen. Francuska marka może się pochwalić czteroma liderami w następujących grupach: Small Family (C4), Family (C5 Exclusive), Compact MPV (V4 Picasso Exclusive) oraz Executive (C6).

Reszta kategorii rozeszła się wśród innych producentów: Supermini (Seat Ibiza), Large MPV (Ford S-MAX), Large 4x4 (Toyota Land Cruiser V8), Luxury (VW Phaeton), Light Van (Peugeot 207), Heavy Van (Renault Trafic) oraz Pickup (Mitsubishi L200).

Dodatkowo przyznana została nagroda za innowację techniczną roku. Otrzymała ją grupa Volkswagen za specjalną diodę LED przy kluczyku, która pozwala nam sprawdzić czy samochód został zamknięty, nawet jeśli jesteśmy w danej chwili daleko od niego. Ta opcja w standardowym wyposażeniu Volkswagena Phaetona i Touarega, a także Audi A6, A8 oraz Q7.


Podobne wiadomości:

Kradzież samochodu. Co zrobić?

Kradzież samochodu. Co zrobić?

Aktualności 2016-01-13

Zmory dla złodzieja - ranking najlepiej...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando