mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najczystsze diesle na świecie

Najczystsze diesle na świecie

Audi będzie pierwszym producentem samochodów spełniającym normy czystości spalin, które będą obowiązywać w przyszłości. Modele „e“ pojawią się w przyszłości w kilku seriach pojazdów.

W połowie 2008 roku Audi wprowadzi do produkcji seryjnej najczystsze silniki wysokoprężne na świecie. Nowe silniki TDI z systemem ultra low emission łączą w sobie uznane osiągi TDI z niskim zużyciem paliwa i niezwykle niskimi emisjami substancji szkodliwych. Już w chwili rozpoczęcia produkcji seryjnej emisje substancji szkodliwych przez te silniki będą niższe, niż najsurowsze normy, które mają w niedalekiej przyszłości obowiązywać w Europie. Samochody Audi spełniały wymagania normy Euro 4 i proponowanej obecnie normy Euro 5 kilka lat przed ich wejściem w życie – podobnie w przyszłości marka z czterema pierścieniami będzie prekursorem nowoczesnych technologii w dziedzinie redukcji emisji szkodliwych substancji.

Nowa generacja silników TDI zadebiutuje trzylitrowym silnikiem V6 w Audi A4 i Audi Q7. Jednostki o mocy 240 KM z momentem obrotowym 500 Nm w Audi A4 i 550 Nm w Audi Q7 charakteryzują się doskonałą dynamiką przy niskim spalaniu. Wkrótce potem pojawią się kolejne modele - do 2010 roku Audi chce oferować tę nową technologię w różnych klasach samochodów i mocy.

Do najnowszej generacji TDI włączony został cały pakiet innowacyjnych rozwiązań. Nowy system Piezo Common Rail z ciśnieniem wtrysku 2.000 bar, układ recyrkulacji spalin o wysokiej efektywności oraz zoptymalizowane turbodoładowanie powodują znaczne zmniejszenie ilości zanieczyszczeń. Wyjątkowym rozwiązaniem są zastosowane po raz pierwszy czujniki w komorze spalania, które umożliwiają jeszcze bardziej precyzyjną regulację procesów spalania w silniku.

Oprócz czystego, supernowoczesnego silnika wysokoprężnego nowa generacja TDI będzie posiadała także system ultra low emission, który redukuje emisje tlenków azotu aż o 90 procent. System ultra low emission wykorzystuje AdBlue (roztwór mocznika), który jest wtryskiwany w minimalnej ilości przed katalizatorem DeNox.

Zobacz więcej o samochodach marki Audi

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Między TT a R8

auto motor i sport 0000-00-00

Kolekcję swoich sportowych coupé Audi zapoczątkowało modelami TT i R8, tworząc ramy oferty, którą teraz wypełnia modelem oznaczonym symbolem A5.

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Komentuj:

~mariann 2007-12-03

vorsprung durch technik! masz pojecie o dobrych samochodach - jeszcze rok,dwa i audi przebije pod kazdym wzgledem inne marki premium... zasluguje na to

~Vorsprung durch technik! 2007-08-29

audi stale ulepsza swoje samochody, tak zeby przewaga dzieki technice byla tak ogromna, i rzeby inne marki wogule nie mialy zadnych szans. sam naped qwattro to najlepsza rzecz na ziemi. wystarczy dodać że audi qwattro wygrało wiele rajdów, wyścigów i zawodów typowo sportowych, a przeciesz to był poczatek audi 4x4. zadne bmw czy mercedes sie nie liczy przy audi, audi wciaga je nosem kiedy chce. a jusz nie mówie o volvo, lexusach, saabach, alfach czy innych takich, które do audi sie mają jak koza do woza. cztery pierścienie rządzą! Vorsprung durch technik!

~ojciec dyrektor 2007-08-28

audi nie zatyka, jak na wóz za te pieniądze. Poza tym audi niema renomy, takiej jak pozostałe niemieckie marki (bmw, mercedes, porsche). Poza tym volvo, saab i lexus mają bardzo dobre wózki, często lepsze od audi i tańsze!

~ad 2007-08-28

Audi nie są złe, ale jak to mówią: prawdziwe Audi to A8, Q7 i R8, bo reszta to tylko podbajerowane VW

~mat 2007-08-28

jest na rynku kilka lepszych Diesli !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.