mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najczystsze diesle na świecie

Najczystsze diesle na świecie

Audi będzie pierwszym producentem samochodów spełniającym normy czystości spalin, które będą obowiązywać w przyszłości. Modele „e“ pojawią się w przyszłości w kilku seriach pojazdów.

W połowie 2008 roku Audi wprowadzi do produkcji seryjnej najczystsze silniki wysokoprężne na świecie. Nowe silniki TDI z systemem ultra low emission łączą w sobie uznane osiągi TDI z niskim zużyciem paliwa i niezwykle niskimi emisjami substancji szkodliwych. Już w chwili rozpoczęcia produkcji seryjnej emisje substancji szkodliwych przez te silniki będą niższe, niż najsurowsze normy, które mają w niedalekiej przyszłości obowiązywać w Europie. Samochody Audi spełniały wymagania normy Euro 4 i proponowanej obecnie normy Euro 5 kilka lat przed ich wejściem w życie – podobnie w przyszłości marka z czterema pierścieniami będzie prekursorem nowoczesnych technologii w dziedzinie redukcji emisji szkodliwych substancji.

Nowa generacja silników TDI zadebiutuje trzylitrowym silnikiem V6 w Audi A4 i Audi Q7. Jednostki o mocy 240 KM z momentem obrotowym 500 Nm w Audi A4 i 550 Nm w Audi Q7 charakteryzują się doskonałą dynamiką przy niskim spalaniu. Wkrótce potem pojawią się kolejne modele - do 2010 roku Audi chce oferować tę nową technologię w różnych klasach samochodów i mocy.

Do najnowszej generacji TDI włączony został cały pakiet innowacyjnych rozwiązań. Nowy system Piezo Common Rail z ciśnieniem wtrysku 2.000 bar, układ recyrkulacji spalin o wysokiej efektywności oraz zoptymalizowane turbodoładowanie powodują znaczne zmniejszenie ilości zanieczyszczeń. Wyjątkowym rozwiązaniem są zastosowane po raz pierwszy czujniki w komorze spalania, które umożliwiają jeszcze bardziej precyzyjną regulację procesów spalania w silniku.

Oprócz czystego, supernowoczesnego silnika wysokoprężnego nowa generacja TDI będzie posiadała także system ultra low emission, który redukuje emisje tlenków azotu aż o 90 procent. System ultra low emission wykorzystuje AdBlue (roztwór mocznika), który jest wtryskiwany w minimalnej ilości przed katalizatorem DeNox.

Zobacz więcej o samochodach marki Audi

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Komentuj:

~mariann 2007-12-03

vorsprung durch technik! masz pojecie o dobrych samochodach - jeszcze rok,dwa i audi przebije pod kazdym wzgledem inne marki premium... zasluguje na to

~Vorsprung durch technik! 2007-08-29

audi stale ulepsza swoje samochody, tak zeby przewaga dzieki technice byla tak ogromna, i rzeby inne marki wogule nie mialy zadnych szans. sam naped qwattro to najlepsza rzecz na ziemi. wystarczy dodać że audi qwattro wygrało wiele rajdów, wyścigów i zawodów typowo sportowych, a przeciesz to był poczatek audi 4x4. zadne bmw czy mercedes sie nie liczy przy audi, audi wciaga je nosem kiedy chce. a jusz nie mówie o volvo, lexusach, saabach, alfach czy innych takich, które do audi sie mają jak koza do woza. cztery pierścienie rządzą! Vorsprung durch technik!

~ojciec dyrektor 2007-08-28

audi nie zatyka, jak na wóz za te pieniądze. Poza tym audi niema renomy, takiej jak pozostałe niemieckie marki (bmw, mercedes, porsche). Poza tym volvo, saab i lexus mają bardzo dobre wózki, często lepsze od audi i tańsze!

~ad 2007-08-28

Audi nie są złe, ale jak to mówią: prawdziwe Audi to A8, Q7 i R8, bo reszta to tylko podbajerowane VW

~mat 2007-08-28

jest na rynku kilka lepszych Diesli !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.