mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najlepsze multimedia do Twojego samochodu

Najlepsze multimedia do Twojego samochodu

Stowarzyszenie EISA (Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych) znane jest już dobrze wśród użytkowników wszelakich domowych multimediów. Zrzesza ono prasę specjalistyczną, która co roku wybiera i sygnuje swoim logo najlepsze urządzenia elektroniczne. Sprawdźmy zatem, co rekomendują do naszego auta specjaliści z branży.

Najlepsze multimedia do Twojego samochodu

Nagrody EISA są już przyznawane od 25 lat. Wybierane są najlepsze urządzenia multimedialne, w tym także te, które trafiają do samochodów. Wśród producentów cieszą się one ogromnym uznaniem, a zdobyte wyróżnienie jest z reguły mocno eksponowane na produktach i opakowaniach.

W wyborach uczestniczy 50 specjalistów z 19 europejskich krajów. Podzieleni na zespoły wybierają najlepsze, dostępne na rynku produkty. Wśród kategorii, w których przyznawane są nagrody wydzielono także tą, która jest poświęcona samochodowym systemom audio. A w niej podział na kolejne kategorie.

Oto one:

Radioodtwarzacz - Kenwood KIV-700

Jest to pierwszy radioodtwarzacz firmy Kenwood, który został pozbawiony obsługi jakichkolwiekdysków jak CD czy DVD. Jest to ukłon w kierunku nowych trendów panujących w świecie multimediów. Zamiast tego nacisk został położony na odtwarzanie w jak najwyższejjakości plików pochodzącychzróżnychźródeł cyfrowych jak pamięci USB, dyski przenośne, odtwarzace MP3, iPody. Jurorzy docenili obsługę największej ilości formatów muzycznych oraz bardzo wierną jaość odtwarzania. Urządzenie obsługuje także filmy video.


Multimedialny system audio - SONY XAV-70BT
Jurorzy docenili starania firmy Sony, która postawiła sobie za cel stworzenie najlepszego systemu multimedialnego pod kątem jakości dźwięku. w Tym celu konstruktorzy oddzielili układ zasilania od sekcji odpowiedzialnej za odtwarzanie dźwięku. Zaletami systemu jest bardzo czytelny 7-calowy wyświetlacz oraz ciekawe rozwiązania takie jak "ZAPPIN" (funkcja ułatwiająca wyszukiwanie muzyki) oraz "SensMe" (oprogramowanie analizujące styl muzyki i dopasowujące playlistę do nastroju). Wysoką ocenę zebrał także design oraz łatwość obsługi.


System multimedialny z nawigacją - Pioneer AVIC-F20BT
Według specjalistów z EISA jest to najlepsze urządzenie na rynku, które jest połączeniem wszystkogrającego kombajnu multimedialnego z dobrze dopracowaną nawigacją. Poza wbudowanym dyskiem twardym urządzenie pozwala odtwarzać muzykę z płyt CD, DVD, iPoda, poprzez USB lub karty SD. Do tego zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Jego mocne strony to także nowe i bardzo dokładne oprogramowanie nawigacyjne wyświetlające drogę w trójwymiarze.

Zestaw głośników samochodowych high-end - Bewith Confidence Biano FujiKonkurencja w tej kategorii była bardzo duża. Mało kto spodziewał się, że największe wyróżnienie zdobędzie japońska marka, która jest znana tylko najbardziej wytrawnym audiofilom. Podobno japońska marka na nowo zdefiniowała pojęcie głośników. Zastosowano w nich membranę asymetryczną, w którejkopułka nie znajduje się po środku głośnika. Doskonały design, świetne walory dźwiękowe przekonały jurorów EISA by przyznać wyróżnienie. Nie powinna natomiast zaskakiwać cena tego zestawu, która kosztuje tyle co dobry samochód z segmentu B.


Integrowalny system audio - JBL MS-8
Jeżeli w naszym samochodzie jest już seryjny zestaw audio i niezbyt duzo możemy w tej kwestii zmienić z pewnością przyda się nam zestaw JBL MS-8. Urządzenie potrafi współpracować z preinstalowanymi w samochodzie głośnikami oraz stać się ich centrum dowodzenia. Wbudowano w nim procesor dźwięku, który w ciągu 10 minut potrafi skalibrować wszystkie ustawienia tak by kierowca mógł cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Urządzenie wyposażono w ośmiokanałowy wzmacniacz, pilot zdalnego sterowania oraz wyświetlacz.  

Wzmacniacz samochodowy - Mosconi Gladen AS100.4
Pośród wszystkich gigantów w branży car-audio przebiła się włoska firma, która tworzy tego urządzenia zaledwie od dwóch lat. Stworzony przez nią czterokanałowy wzmacniacz posiada wszystko to, czego można oczekiwać od tego typu sprzętu, a w dodatku posiada unikatowy design. W ekskluzywnym opakowaniu umieszczono najlepsze podzespoły zapewniające nie tylko moc, ale także wysoką jakość dźwięku.

Subwoofer - Pioneer TS-SW3001

Wysoka jakość niskich tonów wymagała do tej pory poświęcenia w kwestii przestrzeni. Ten głośnik z 30-centymetrową membraną jest jednak inny. Pozwala on zaoszczędzić miejsce. Do jego budowy wykorzystano materiały, które niecodziennie można znaleźć w głośnikach takie jak: włókno węglowe czy sproszkowana skała bazaltowa.

System głośników - Audison Voce AV K6
Kolejna konkurencja, w której Włosi zdobyli najwyższe laury. Firma Audison przez ostatnie lata zawsze załapywała się na wyróżnienie w którejś z kategorii. Podobnie było teraz. Tym razem jurorzy docenili głośniki z serii Voce. Zostały w nich wykorzystane takie rozwiązania jak kopułki i odlewane kosze z tetolonu, natomiast cewki wykonano z aluminium oraz miedzi.

Tematy w artykule: nawigacja

Podobne wiadomości:

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Technika 2015-07-22

Simplo – prosta nawigacja

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando