mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najnowocześniejsze procesory w Audi

Najnowocześniejsze procesory w Audi

Jeszcze w tym roku najnowsze modele Audi będą wyposażone w najnowocześniejsze procesory NVIDIA Tegra 2. Dzięki nim zwiększy się zakres możliwości komputera, wspomagającego pracę kierowcy. Pozwolą one także na wizualizację ukształtowania terenu w nawigacji GPS.

Komputery w samochodach od dawna służą jako centra operacyjne odpowiedzialne między innymi za poprawną pracę silnika i pozostałych mechanizmów. Wiele marek wyposażonych jest przez producentów w fabryczne nawigacje GPS. Jednak, aby dokładnie przedstawić ukształtowanie terenu w rzucie 3D wymagane jest zaprzęgnięcie do pracy najnowszych technologii. Dlatego po raz pierwszy w samochodzie zastosowano procesor znany z innych dziedzin życia – NVIDIA Tegra 2.

NVIDIA Tegra 2 to połączenie w jednym chipie dwóch procesorów - głównego i graficznego. Dzięki zaawansowanej konstrukcji jest on aktualnie motorem napędowym większości urządzeń przenośnych takich jak tablety czy smartfony, gdzie obsługuje nawet spektakularnie wyglądające gry. Do tego pobiera niewielką ilość energii. Ta kombinacja stanowi świetne rozwiązanie dla wymagań, które postawili przed sobą inżynierowie Audi projektując nowe samochody.

Procesory Tegra 2 postanowiono wykorzystać do trzech różnych zastosowań. Po pierwsze odpowiadać mają za systemy wspomagania kierowcy, do których zaliczyć można między innymi kamerę cofania, czujnik zmiany pasa ruchu, aktywne rozpoznawanie znaków drogowych, widzenie w nocy czy w końcu monitor martwej strefy i aktywności kierowcy.  Po drugie Tegra 2 odpowiadać ma za wyświetlanie cyfrowych zegarów na desce rozdzielczej. Dzięki wysokiej mocy obliczeniowej i dużej dokładności przy obliczeniach zmiennoprzecinkowych pozwala to na podawanie precyzyjnych danych.

Trzeci sposób zastosowania procesora NVIDIA Tegra 2 zakłada zintegrowanie jej ze wszystkimi systemami rozrywkowymi i informacyjnymi auta. Jednym z tych systemów jest najnowocześniejsza na świecie nawigacja GPS powstała dzięki współpracy firm NVIDIA oraz Google. Jej owocem jest system wyświetlający drogi w pełnym rzucie 3D, uwzględniając ukształtowanie terenu, oczywiście wraz z punktami charakterystycznymi okolicy i informacją o natężeniu ruchu. Pozwoli to kierowcy na lepszy dobór trasy, uniknięcie korków i objazdów. Dodatkowo Tegra 2 pozwala na płynne odtwarzanie filmów i muzyki dla wszystkich pasażerów.
 
Audi zapowiedziało, że począwszy od najnowszej edycji modelu A7, zapowiedzianego na końcówkę 2011 roku wszystkie kolejne modele tej firmy wyposażone będą w procesor NVIDIA Tegra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi nawigacja komputer

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi – we Frankfurcie z S-kami

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.