mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najnowsze dziecko Michelin

Najnowsze dziecko Michelin

Francuska firma oponiarska zaprezentowała na Salonie Samochodowym w Paryżu całkowicie nową oponę zimową Alpine 4, która łączy w sobie cechy różnego rodzaju ogumienia.

Najnowsze dziecko Michelin

Dzięki nowatorskim technologiom, opona ta przystosowana jest do jazdy zarówno po oblodzonych i śliskich trasach, jak i po mokrych, typowo zimowych nawierzchniach. Ruszanie z miejsca w przypadku tych gum jest o 10% łatwiejsze w porównaniu z poprzednią generacją, a droga hamowania jest o 5% krótsza.

34% ankietowanych przez TNS Sofres w 2009 roku w Niemczech, Rosji i Szwecji twierdzi, że bezpieczeństwo to najważniejsze kryterium podczas kupowania zimowych opon.

Innowacją jest na przykład aktywny bieżnik. Oprócztego, że spełnia podstawowe zadania stawiane bieżnikowi, czyli wpływ na hamowanie, trakcję, przyczepnośći i stabilność prowadzenia, zapewnia także płynne przenoszenie obciążeń między klockami bieżnika, dzięki czemu jakość prowadzenia i poczucie bezpieczeństwa zwiększyło się znaczenie. Przydatną rzeczą jest także samoczynne czyszczenia się kanalików w kształcie V, z których woda i zaschnięte drobinki soli ze śniegiem i błotem pośniegowym "wylatują" bez naszej ingerencji.


Opony Alipne 4 są także bardzo ekonomiczne - starczają kierowcy na jeden sezon dłużej niż porównywalne opony konkurencyjnych marek i obniżają w pewnym stopniu zużycie paliwa, nie obciążając tym samym portfela samym ich zakupem. Zostały uznane za najlepsze w swojej kategorii spośród 13 testowanyh opon przez organizajcę ADAC.


Podobne wiadomości:

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?