mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Najtańsze auto z najmniejszym dieslem

Najtańsze auto z najmniejszym dieslem

Tata Nano to samochód, który jak do tej pory wzbudzał wiele kontrowersji. Najtańszy i jeden z najmniejszych samochodów na świecie będzie teraz wyposażony w silnik wysokoprężny o bardzo małej pojemności.

Najtańsze auto z najmniejszym dieslem
Firma Bosch, która jest partnerem technologicznym grupy Tata w przeciągu następnego roku popracuje nad tym by ulepszyć najtańszy samochód świata. Być może już niedługo powstanie Tata Nano, które będzie wyposażone w jednocylindrowy silnik diesla.

Pojemność samochodu pozostanie taka sama jak w przypadku wersji benzynowej - około 550-600 cm3. Moc silnika nie powinna przekraczać 25-30 koni mechanicznych. Aktualnie sinik benzynowy generuje moc 35 koni mechanicznych. Jeśli projekt dojdzie do skutku silnik użyty w indyjskim wozie będzie mniejszy od diesla montowanego w Smarcie ForTwo.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata Nano Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Tata Tata Nano

Podobne wiadomości:

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Tata Nano Europa – szczegóły techniczne

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~zen 2010-02-05

polska to zachłanny pasożyt. nie my szaraczki. pomyśl, ile milionów trzeba wpakować w projekty, fabryki, zarządy. do tego łapówy. trzeba by ZATRUDNIĆ!!! ludzi. czyli dać im zarobić!! a nie wiadomo czy "my" to kupimy?! lepiej za nasze podatki postawić parę zamków, kupić kochankom vejrony itd itp a polaczki lubią szroty z np niemiec czyli: akcyza, podatki, mandaty, produkcja jakiegokolwiek wozidełka jest kompletnie nie opłacalna

~kamillo 2010-02-04

ciekawe ile będzie kosztowało to autko z silnikiem diesla jak cena będzie poniżej 20000 to chyba się skusze na kupno , zawsze to auto nowe z salonu i dach nad głową, na dojazdy do pracy w sam raz. kurcze że polacy nie mają już własnej marki a hindusi mają . wstyd dla polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.