mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nanotechnologia do pielęgnacji samochodu

Nanotechnologia do pielęgnacji samochodu

Nanotechnologia, wykorzystująca cząsteczki o wielkości jednej miliardowej metra, doskonale nadaje się także do czyszczenia różnych powierzchni.

Dzięki wykorzystaniu nanocząsteczek możliwa jest dokładna penetracja, optymalne czyszczenie, pielęgnacja i ochrona czyszczonej powierzchni przed promieniowaniem UV. Kolejnym produktem firmy Valvoline wykorzystującym tą technologię, obok wcześniej wprowadzonego wosku Nano Wax, jest Eagle One Nano-Protectant, do czyszczenia i pielęgnacji wewnętrznych i zewnętrznych elementów samochodu wykonanych z winylu, skóry, plastiku i gumy.

Nanotechnologia to proces odnowy, który działa na poziomie molekularnym zapewniając rewolucyjne korzyści. Stosowana obecnie w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, nauka i elektronika, Nanotechnologia posługuje się cząstkami tak małymi jak jedna-miliardowa metra, lub 1/75.000 ludzkiego włosa. Produkty do tej pory dostępne na rynku wykorzystują technologię cząstek o wielkości mikronów, (czyli 1 milionowej metra), które są o tysiąc razy większe.

Nanocząsteczki dają się na wiele sposobów programować, dzięki czemu można otrzymać wiele nowych właściwości. Zalety produktów wykorzystujących nanotechnologię to: długa żywotność powłoki ochronnej, łatwe nakładanie i duża wydajność. Dzięki zastosowaniu nanocząsteczek produkty są szybkoschnące, bardziej wytrzymałe, oszczędne w użyciu i zapewniają łatwiejsze czyszczenie.

Czytaj także:
Konsorcjum na rzecz nanotechnologii (2005-10-02)

Tematy w artykule: nanotechnologia

Podobne wiadomości:

Odmieniony Autoland

Odmieniony Autoland

Aktualności 2009-10-21

Rewolucja w naprawach?

Rewolucja w naprawach?

Technika 2009-04-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny model. Jest nim SUV w nadwoziu w stylu coupe – Skoda Kodiaq GT.