mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nanotechnologia do produkcji wosku

Nanotechnologia do produkcji wosku

W styczniu 2006 roku firma Valvoline Polska wprowadziła na rynek nowy środek nabłyszczający - Eagle One NanoWax - wykorzystujący Nano woski Carnauba.

Produkt ten jednocześnie czyści, woskuje i chroni powłoki lakiernicze nadając im głęboki długotrwały połysk. NanoWax zastąpi dotychczasowy wosk Valvoline Carnauba Cleaner Paste Wax.
 
Eagle One NanoWax jest najbardziej zaawansowanym technologicznie woskiem stworzonym przy użyciu nanotechnologii. Jego formuła pozwala, lepiej niż tradycyjne woski, wypełniać drobne rysy i koliste zarysowania lakieru. Dodatkowo zapewnia wspaniały głęboki połysk i nie pozostawia osadów. Produkt ten w prosty sposób ochroni i zapewni wysoki połysk lakierowanej powierzchni samochodu.
 
Główne zalety NanoWax to:
- łatwo usuwalny, nie pozostawia białego osadu;
- wypełnia drobne rysy i koliste zarysowania lakieru;
- wygodna butelka z pompką ułatwia aplikację i dozowanie;
- gładsza powierzchnia minimalizuje powstawanie zacieków po wypolerowaniu
 
Nanotechnologia to proces odnowy, który działa na poziomie molekularnym zapewniając rewolucyjne korzyści. Stosowana obecnie w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia i elektronika, nanotechnologia posługuje się cząstkami tak małymi jak jedna-miliardowa metra, lub 1/75.000 ludzkiego włosa. Produkty do tej pory dostępne na rynku wykorzystują technologię cząstek o wielkości mikronów, (czyli 1 milionowej metra), które są o tysiąc razy większe.
 
Obecnie wiele osób spędza godziny na woskowaniu swojego samochodu i wciąż widzą drobne rysy i koliste zarysowania lakieru. Wykorzystując nanotechnologię można wypełnić te rysy i ukryć koliste zarysowania. To sprawia, że lakierowana powierzchnia lepiej odbija światło, dając głębszy i bardziej błyszczący połysk. Dzięki nanotechnologii wosk jest łatwiejszy do naniesienia a przy usuwaniu, nie pozostawia białych osadów.
Tematy w artykule: nanotechnologia

Podobne wiadomości:

Rewolucja w naprawach?

Rewolucja w naprawach?

Technika 2009-04-01

Odmieniony Autoland

Odmieniony Autoland

Aktualności 2009-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.