mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Naucz nawigację języka

Naucz nawigację języka

Fabryczne nawigacje w samochodach są z reguły bardzo kosztownym wydatkiem. Mają jednak niekwestionowane zalety jak wygoda, łatwość obsługi, szybkość działania czy bezpieczeństwo. Jednak problemem który dotyczy wielu urządzeń jest brak języka polskiego. Jednak jest na to sposób.

Naucz nawigację języka

Nawigacja satelitarna to urządzenie, które ostatnimi czasy jest już na porządku dziennym w niemal każdym samochodzie. Montowana seryjnie nawigacja w większości przypadków to bardzo drogi dodatek. Jednak nie każdy kto chce mieć wirtualną mapę w samochodzie musi być od razu poliglotą. Z innego założenia wychodzą producenci samochodów, którzy nierzadko mając duży udział sprzedaży na rynku polskim, nadal odwlekają próby stworzenia odpowiedniej lokalizacji dla oprogramowania nawigacji.

Na szczęście w naszym kraju mamy sporo zdolnych programistów, którzy bez wielkich budżetów i korporacyjnych biurowców potrafią stworzyć polską wersję językową długo przed oficjalnym wydaniem (o ile w ogóle ono nastąpi). Co prawda jest to dość pracochłonne zajecie, dlatego też od razu ne pojawiają się spolszczenia do wszystkich możliwych wersji nawigacji danej marki. Samo przetłumaczenie z reguły nie załatwia sprawy. Programista musi pilnować żeby dopasować się wyświetlanego miejsca na ekranie i nierzadko niektóre funkcje są określane skrótami, gdyż ze względu na charakterystykę naszego języka po prostu by się nie zmieściły.

Oczywiście usługi wgrania polskiego języka na próżno szukać w ASO. Kilka minut w globalnej sieci wystarczy by odnaleźć w naszym mieście firmę zajmującą się instalowaniem polskiego oprogramowania. Oferty zaczynają się już od kilkuset złotych, a wielu specjalistów oferuje nawet bezpłatny dojazd. Jednak nim skusi nas bardzo atrakcyjna cena warto jest skorzystać z usługi takiej firmy, która funkcjonuje pod jakimś konkretnym adresem, na usługę może wystawić rachunek i oferuje gwarancję. Gdyby wystąpiły jakieś problemy będziemy mogli zwrócić się bezpośrednio do fachowców.

Domorosłych specjalistów jest na rynku bardzo dużo, a używając niesprawdzonego oprogramowania możemy się narazić na wysokie koszty. To uwaga także do użytkowników, którzy czując się na siłach próbują na własną rękę ściągać z internetu i instalować spolszczone oprogramowanie. Zła wersja oprogramowania lub błąd przy instalacji mogą uszkodzić nasz sprzęt, a operacja przywracania oryginalnego oprogramowania może być bardzo droga lub nawet niemożliwa.

Gdy umówimy się na wizytę w renomowanym serwisie powinniśmy zarezerwować sobie około pół godziny czasu. Tyle z reguły trwa aktualizacja oprogramowania. Zwykle cała operacja odbywa się poprzez włożenie do czytnika specjalnie nagranej płyty CD, która zostaje rozpoznana przez urządzenie. Wtedy rozpoczyna się proces odświeżania. Nie wolno wtedy przerywać tego procesu ani kręcić kluczykiem w stacyjce. Po kilku lub kilkunastu minutach wszystko wraca do normy i możemy się cieszyć polskimi napisami na wyświetlaczu.

 Bardzo często okazuje się, że prócz języka polskiego w menu dostępne inne ulepszenia, bowiem nowe lokalizacje językowe są przygotowywane przez specjalistów na najświeższej wersji oprogramowania.  

Tematy w artykule: nawigacja

Podobne wiadomości:

NAVIGON 8410 – rewolucja, a nie ewolucja

auto motor i sport 0000-00-00

Głos Wiedźmina w nawigacji NaviExpert

Głos Wiedźmina w nawigacji NaviExpert

Technika 2015-06-17

Komentuj:

~zen 2009-08-05

moje bryki są z lat od 1957 do 1972, nawi mam 1 firmy krzak a w niej głosy m.in. Czesia, geja, blondi i Papierza

aaa 2009-08-05

Oprócz wbudowanej navi w samochodzie dokupiłem też taką na telefon. Przydaje się bardzo, bo tej samochodowej.... nie zabierzemy ze sobą. A w telefonie pięknie prowadzi podczas wycieczek pieszych, szczególnie przydaje się za granicą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.