mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Navidrive w ofercie Citroena

Navidrive w ofercie Citroena

W pierwszej połowie tego roku Citroen zamierza wprowadzić do sprzedaży nowy system NaviDrive w modelach C5 oraz C6. Od poprzedniego różni ulepszoną koncepcją graficzną oraz nowoczesnym funkcjami z dziedziny teleinformatyki i audio.

Navidrive w ofercie Citroena

NaviDrive jest obecnie wyposażony w twardy dysk o pojemności 30 gigabajtów, który może przechowywać w pamięci komplet map i nagrania muzyczne. Ta jeszcze mało rozpowszechniona technologia zapewnia doskonałe parametry i jest bardzo łatwa w obsłudze zarówno pod względem funkcji muzycznych, jak i nawigacji GPS.

Zastosowanie twardego dysku umożliwia wgarnie map 30 krajów europejskich do pamięci dysku, co wyklucza konieczność korzystania z płyty CD ROM lub DVD. Dzięki temu czas obliczania odległości został znacznie skrócony. Twardy dysk posiada również funkcję Juke-Box umożliwiającą przechowywanie w pamięci do 180 godzin nagrań muzycznych skopiowanych z płyty CD w formacie audio lub w formacie MP3. Kierowca może ułożyć własną listę nagrań z zapisanych utworów.

Urządzenie nawigacyjne GPS oferuje dwie nowe funkcje. Pierwszą z nich jest funkcja Birdview, która umożliwia bardziej przejrzystą analizę trasy dzięki przedstawieniu mapy w kolorach i trzech wymiarach. Druga funkcja to „skrzyżowanie”, przedstawiające szczegółowo najbliższe skrzyżowanie po ustawieniu pełnoekranowego wyświetlania obrazu.

Nowy system NaviDrive zapewnia jednocześnie istniejące już w poprzedniej wersji funkcje teleinformatyczne (system audio i telefoniczny zestaw głośnomówiący GSM), które zostały wzbogacone o cztery dodatkowe, bezpłatne usługi niezależne od abonamentu GSM:

- Citroën Urgence (W razie wypadku usługa umożliwia zlokalizowanie samochodu za pośrednictwem systemu GPS i wezwanie pomocy. Wezwanie może zostać wysłane automatycznie w czasie zderzenia lub poprzez ciągłe wciśnięcie przycisku „SOS”. Kontakt z kierowcą zostanie nawiązany w jego języku ojczystym.)

- Via Michelin trafic (informuje kierowcę w czasie rzeczywistym przez całą dobę o warunkach  i zakłóceniach ruchu drogowego)

- Citroën Assistance (w razie awarii kierowca może zgłosić się do serwisu pomocy drogowej wciskając i przytrzymując przez dłuższą chwilę przycisk oznaczony logo marki. W możliwie jak najkrótszym czasie Citroën wysyła na miejsce samochód pomocy drogowej.)

- Citroën On line (po krótkim wciśnięciu przycisku oznaczonego logo marki kierowca łączy się z centrum obsługi, które udziela informacji na temat użytkowania systemu NaviDrive. Usługa jest dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.)

Czytaj także:

Nawigacja dla fanów Ferrari (2007-01-11)

Nawigacja włączona, mózg odłączony (2006-12-29)

Interaktywna nawigacja (2006-09-03)

Tematy w artykule: Navidrive

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.