mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja bez granic

Nawigacja bez granic

Już wiosną Blaupunkt zamierza wprowadzić na nasz rynek nowe mobilne urządzenia do nawigacji z serii TravelPilot. Będzie to Lucca 3.3 oraz 5.1. Nowa generacja została wyposażona w dwurdzeniowe procesory oraz bardziej ergonomiczne w obsłudze oprogramowanie.

Nawigacja bez granic

W nowych modelach zastosowano dwurdzeniowy procesor Atlas 2 Dual Core oraz GPS Centrality z funkcją Qiuckfinder. Dzięki temu praca urządzenia jest dużo sprawniejsza, a lokalizacja pojazdu odbywa się szybciej niż w poprzednich wersjach urządzenia. Do zalet reklamowanych przez producenta można dołączyć nową, bardziej logiczną strukturę menu, komunikaty przetłumaczone na język polski, a także intuicyjny interfejs poparty dużymi ikonami, w które łatwo trafić.

Wszystkie dane są skonfigurowane oraz zapisane we wbudowanej pamięci flash o pojemnościach 512 MB (w wersji Lucca 3.3) oraz 2 GB (wersja Lucca 5.2). Z urządzenia można korzystać praktycznie zaraz po wyjściu ze sklepu, bez konieczności ładowania map czy wprowadzania ustawień. Model 3.3 został wyposażony 3,5 calowy ekran, natomiast wersja 5.2 dysponuje wyświetlaczem o przekątnej czterech cali. Dotykowe ekrany stanowią centrum sterowania. To za ich pomocą definiujemy cel podróży, wpisujemy adresy oraz sterujemy urządzeniem. W wersji bogatszej dostępne są także suwaki dotykowe, umieszczone po prawej i lewej stronie kolorowego wyświetlacza. Za ich pomocą możliwy jest łatwy dostęp do podstawowych funkcji systemu, np. regulacji głośności, powiększenia mapy czy przewijania listy ulic.

Nowe nawigacje Blaupunkta oferują także dostęp do wielu dodatkowych funkcji. Umożliwiają odtwarzanie plików muzycznych MP3/WMA oraz wyświetlanie plików graficznych JPG zapisanych na karcie SD. Lucca 5.2 może służyć jako konsola multimedialna. Pozwala ona na przeglądanie plików video WMV oraz umożliwia połączenie przenośnego odtwarzacza wideo, DVD lub kamery cofania w samochodzie. Dzięki złączu Mini-USB możliwe jest pobieranie danych z komputera PC. TP Lucca 3.3 i 5.2 bazują na oprogramowaniu firmy TeleAtlas. Dostępnych jest kilka wariantów systemu – z mapą Europy Wschodniej, Południowej lub Północnej oraz mapą 41 krajów europejskich. Każda z wersji posiada mapę Polski, która swoim zasięgiem obejmuje wszystkie miejscowości wraz ze stuprocentowym pokryciem dróg dojazdowych oraz szczegółowe plany ponad 90 miast.

W zestawie TP Lucca 3.3 znajduje się specjalny uchwyt mocujący oraz ładowarka do gniazda zapalniczki, natomiast w modelu Lucca 5.2 znajdziemy dodatkowo stację dokująca z połączeniem wideo i kablem USB. Za model TP Lucca 3.3 z mapą Europy Wsch., w tym Polski zapłacimy 999 złotych. Wersja z pełną mapą Europy będzie kosztować 1.199 złotych. Większa wersja 5.2 kosztuje 1.899 złotych.

Czytaj także:

Nawigacja włączona, mózg odłączony (2006-12-29)

Test nawigacji: Prowadzi nas Lucca (2006-08-30)

Mobilna nawigacja Blaupunkta (2006-03-21)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.