mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja dla fanów Ferrari

Nawigacja dla fanów Ferrari

Niemiecki producent sprzętu car audio przygotował gratkę dla fanów Ferrari. Najnowszy produkt tej firmy o nazwie Traffic Assist Ferrari to kolejna propozycja z rodziny mobilnych nawigacji, która poza całkiem przyzwoitymi funkcjami dysponuje bardzo ciekawym wyglądem.

Nawigacja dla fanów Ferrari

Nowa nawigacja będzie dostępna w dwóch kolorach kultowej marki: Corsa Red oraz Daytona Black. Na potrzeby urządzenia stworzono także specjalny system operacyjny Ferrari. Nowy model bazuje na urządzeniu Becker Traffic Assist Pro TMC, które jest w pełni funkcjonalnym systemem nawigacji GPS. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest duży, czterocalowy wyświetlacz, a także funkcja głosowego wybierania celu podróży. Wystarczy tylko, że zaznaczymy dowolny punkt na mapie, a następnie przypiszemy do niego znak głosowy. Następnym razem będziemy mogli wybrać to miejsce za pomocą głosu. Taka funkcja zdecydowanie ułatwia i przyspiesza korzystanie z nawigacji.

W skład pamięci mapy samochodowej dla tego modelu wchodzi aż 37 planów europejskich krajów. W komplecie oprócz Europy Zachodniej znajdziemy także państwa Europy Wschodniej (Polska, Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę, Estonię) oraz Europy Południowej (Chorwację, Bułgarię, Rumunię, Macedonię, Serbię i Czarnogórę). Całość została upakowana na kartę pamięci SD (Secure Digital) o pojemności 2 GB.

Pod nowoczesną, lakierowaną obudową znajduje się procesor o wydajności 400mhz. Nie jest to może szczyt nowoczesnej techniki, ale dla samochodowej nawigacji jest on w zupełności wystarczający. Pozwala on szybką rekalkulację trasy oraz reakcję na wydawane polecenia. Urządzenie zostało w pełni przystosowane do polskich wymagań rynkowych. Oferuje ono menu oraz komunikaty głosowe w języku polskim.

Poza standardową funkcją auto-mapy, urządzenie pozwala odsłuchiwać pliki w formacie MP3/WMA, a także zdjęcia w formacie JPG. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w port USB pozwalający na korzystanie z przenośnych kluczy "pen-drive".

Urządzenie wyposażono w stację dokującą TMC, która nie jest wprawdzie dostępna w naszym kraju, ale w większości państw europejskich już działa. System ten pozwala na odbiór bezpłatnych informacji o korkach i utrudnieniach na drodze. Dodatkowo funkcja ta wycisza jednostki audio podczas komunikatów głosowych.

W komplecie wyposażenia znajdziemy uniwersalny zestaw montażowy pozwalający na przymocowanie nawigacji do szyby lub deski rozdzielczej, zasilacz samochodowy (12/24V) oraz kabel do połączenia z komputerem.

Czytaj także:

Nawigacja włączona, mózg odłączony (2006-12-29)

Interaktywna nawigacja (2006-09-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

~maciej 2007-02-05

do nabycia tylko w gps24.pl

~elton 2007-01-12

no, tylko za jaka cene!

~johny 2007-01-11

do nabycia w vobisie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.