mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja dla fanów Ferrari

Nawigacja dla fanów Ferrari

Niemiecki producent sprzętu car audio przygotował gratkę dla fanów Ferrari. Najnowszy produkt tej firmy o nazwie Traffic Assist Ferrari to kolejna propozycja z rodziny mobilnych nawigacji, która poza całkiem przyzwoitymi funkcjami dysponuje bardzo ciekawym wyglądem.

Nawigacja dla fanów Ferrari

Nowa nawigacja będzie dostępna w dwóch kolorach kultowej marki: Corsa Red oraz Daytona Black. Na potrzeby urządzenia stworzono także specjalny system operacyjny Ferrari. Nowy model bazuje na urządzeniu Becker Traffic Assist Pro TMC, które jest w pełni funkcjonalnym systemem nawigacji GPS. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest duży, czterocalowy wyświetlacz, a także funkcja głosowego wybierania celu podróży. Wystarczy tylko, że zaznaczymy dowolny punkt na mapie, a następnie przypiszemy do niego znak głosowy. Następnym razem będziemy mogli wybrać to miejsce za pomocą głosu. Taka funkcja zdecydowanie ułatwia i przyspiesza korzystanie z nawigacji.

W skład pamięci mapy samochodowej dla tego modelu wchodzi aż 37 planów europejskich krajów. W komplecie oprócz Europy Zachodniej znajdziemy także państwa Europy Wschodniej (Polska, Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę, Estonię) oraz Europy Południowej (Chorwację, Bułgarię, Rumunię, Macedonię, Serbię i Czarnogórę). Całość została upakowana na kartę pamięci SD (Secure Digital) o pojemności 2 GB.

Pod nowoczesną, lakierowaną obudową znajduje się procesor o wydajności 400mhz. Nie jest to może szczyt nowoczesnej techniki, ale dla samochodowej nawigacji jest on w zupełności wystarczający. Pozwala on szybką rekalkulację trasy oraz reakcję na wydawane polecenia. Urządzenie zostało w pełni przystosowane do polskich wymagań rynkowych. Oferuje ono menu oraz komunikaty głosowe w języku polskim.

Poza standardową funkcją auto-mapy, urządzenie pozwala odsłuchiwać pliki w formacie MP3/WMA, a także zdjęcia w formacie JPG. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w port USB pozwalający na korzystanie z przenośnych kluczy "pen-drive".

Urządzenie wyposażono w stację dokującą TMC, która nie jest wprawdzie dostępna w naszym kraju, ale w większości państw europejskich już działa. System ten pozwala na odbiór bezpłatnych informacji o korkach i utrudnieniach na drodze. Dodatkowo funkcja ta wycisza jednostki audio podczas komunikatów głosowych.

W komplecie wyposażenia znajdziemy uniwersalny zestaw montażowy pozwalający na przymocowanie nawigacji do szyby lub deski rozdzielczej, zasilacz samochodowy (12/24V) oraz kabel do połączenia z komputerem.

Czytaj także:

Nawigacja włączona, mózg odłączony (2006-12-29)

Interaktywna nawigacja (2006-09-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

~maciej 2007-02-05

do nabycia tylko w gps24.pl

~elton 2007-01-12

no, tylko za jaka cene!

~johny 2007-01-11

do nabycia w vobisie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.