mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja od Apple dla Mercedesa

Nawigacja od Apple dla Mercedesa

Firma Apple, znana dotychczas z branży komputerowej zamierza wejść na nowe pole doświadczeń. Jak donosi niemiecki magazyn Focus, komputerowo-multimedialny potentat zajmie się stworzeniem systemu nawigacji dla samochodów marki Mercedes.

Nawigacja od Apple dla Mercedesa

Początkowo nowe urządzenie będzie dostępne ekskluzywnie tylko w samochodach tej marki. Po upływie sześciu miesięcy na zasadzie licencji będzie ono także dostępne u innych producentów samochodów. Pierwsze egzemplarze pojawią się pod koniec 2008 roku.

Na razie ciężko jest powiedzieć coś więcej o tym jak będzie wyglądać ten nowoczesny system nawigacji. Według informacji pochodzących od producenta, nowe urządzenie zostanie wyposażone w szereg rozwiązań znanych z dotychczasowych produktów firmy Apple jak iPod czy nadchodzący iPhone. Tak więc możemy się spodziewać dotykowego wyświetlacza, minimalizacji zewnętrznych przycisków i przełączników oraz bardzo intuicyjnej obsługi oprogramowania. Będzie to całkowite przeciwieństwo dla osławionego już systemu 'iDrive' znanego z BMW, który zraził wielu najbardziej zagorzałych fanów marki skomplikowaniem obsługi najprostszych elementów w aucie.

Mapy do całego systemu będą dostarczane przez Google Maps, więc można liczyć na częste aktualizacje oraz pokrycie całego globu. Najprawdopodobniej oprócz samej nawigacji i centrum multimedialnego, urządzenie będzie oferować takie funkcjonalności jak organizator, kalendarz oraz klienta E-mail.

Czytaj także:

VW wprowadza nową nawigację (2007-06-19)

Nawigacja w każdym samochodzie (2007-05-15)

Nawigacja bez granic (2007-03-20)

Komentuj:

~anty 2007-06-23

ekskluzywny, znaczenie: odgradzający się od ogółu, przeznaczony dla zamkniętej grupy; żądający dla siebie wyłączności; elitarny no to widzisz sfrustrowany kolego... trzeba jednak poczytac troche ze zrozumieniem. Nie dotyczasz do konca a juz sie doczepiasz. Autor w tym artkule mial pewnie na mysli to, ze nawigacja bedzie dostepna dla elitarnej grupy uzytkownikow aut marki Mercedes, ty takiego nie masz wiec wyladowujesz swoja agresje jezdzac brawurowo swoja Skoda :-)

~Bełkot 2007-06-22

"Będzię dostępnie ekskluzywnie" ? Co to za potworek czy może kalka z języka angielskiego ? W języku polskim jest taki wyraz jak "wyłącznie". Wyraz ekskluzywny ma inne znaczenie i to zdanie wyglada żałośnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.