mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja od Nokii za darmo

Nawigacja od Nokii za darmo

Firma Nokia ogłosiła dziś plany udostępnienia bezpłatnej nawigacji pieszej i samochodowej w swoich smartfonach w ramach nowej wersji Ovi Map. Nowa wersja nawigacji będzie zawierać niezbędne funkcje nawigacji samochodowej i pieszej.

Nawigacja od Nokii za darmo
„Chcemy, by nawigacja w telefonie stała się tak rozpowszechniona jak przesyłanie SMS-ów czy robienie zdjęć. Nie warto używać telefonu komórkowego i osobnej nawigacji samochodowej, która działa tylko w jednym kraju lub regionie. Lepiej połączyć obie funkcje, udostępnić je bezpłatnie na całym świecie i mieć coś naprawdę przydatnego, co pomoże znaleźć właściwą drogę w niemal każdym mieście na świecie". — wyjaśnił Anssi Vanjoki, wiceprezes wykonawczy firmy Nokia.

Aplikacja Ovi Mapy jest już dostępna do pobrania dla 10 telefonów Nokia, w tym popularnych Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic i Nokia E52, a w ciągu najbliższych tygodni zostanie dodanych więcej smartfonów Nokia. Aktualni właściciele smartfonów Nokia kompatybilnych z Ovi Mapami mogą pobrać tę aplikację bezpłatnie ze strony www.nokia.com/maps (wkrótce w wersji polskiej na www.nokia.pl/mapy).

Począwszy od marca 2010 roku, nowe smarftony Nokia z GPS będą zawierać nową wersję Ovi Map, z zainstalowanymi fabrycznie mapami krajów lokalnych, z wysokiej klasy funkcjami nawigacji pieszej i samochodowej oraz dostępem do przewodników Lonely Planet i Michelin bez żadnych dodatkowych kosztów.

Pięć najważniejszych funkcji wyróżniających Ovi Mapy:

1. Brak ukrytych kosztów

Nowa wersja Ovi Map udostępnia bezpłatnie wszystkie mapy oraz wysokiej jakości funkcje nawigacji samochodowej. Korzystać z niej można przez cały okres użytkowania smartfonu. Nie potrzeba nowych licencji na dodatkowe kraje, regiony i usługi, takie jak informacje o ruchu drogowym czy przewodniki po miastach. Operatorzy sieciowi mogą naliczać opłaty za transmisję danych.

2. Najlepsze pokrycie map na świecie

Telefony komórkowe zabieramy ze sobą wszędzie, dlatego też głosowa nawigacja dla pieszych i kierowców jest dostępna standardowo w 74 krajach i w 46 językach, a mapy zawierają ponad 180 państw. To mapy z najlepszym pokryciem na świecie i dostępne bezpłatnie.

3. Nawigacja nie wymaga połączenia z siecią
Unikatowa, hybrydowa technologia firmy Nokia pozwala uniknąć kosztownych i obciążających baterię połączeń z siecią. Mapy można załadować do urządzenia Nokia z wyprzedzeniem, a następnie ustawić Ovi Mapy w trybie offline. Dzięki temu system nawigacyjny będzie nadal działać, oszczędzając przy tym baterię. Ta funkcja szczególnie przyda się osobom obawiającym się kosztów transmisji danych za granicą lub w miejscach, gdzie zasięg sieci jest słaby albo nie ma go wcale.

4. Unikatowa technologia hybrydowa

Ovi Mapy opracowano przy użyciu zaawansowanej technologii hybrydowych map wektorowych. Są to mapy wysokiej jakości, które wymagają mniejszej ilości danych, dzięki czemu można kontynuować nawigację nawet po przerwaniu połączenia z siecią. Oznacza to, że mapy pobierane lub aktualizowane przez sieć są mniejsze o około połowę w porównaniu z dużymi plikami map bitowych innych dostawców mobilnych map. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań technologia hybrydowa umożliwia przechowywanie pobranych map w urządzeniu i korzystanie z nich później.

5. Wskazówki głosowe i informacje o ruchu drogowym
Nawigacja głosowa ze wskazówkami dotyczącymi każdego zakrętu jest bezpłatna dla kierowców i pieszych. Kierowcy mogą korzystać z pomocy w wyborze pasa ruchu, informacji o ruchu drogowym, radarach i ograniczeniach prędkości. Piesi mają do dyspozycji skróty przez parki oraz strefy piesze w ponad 100 miastach z całego świata, a także 6000 punktów orientacyjnych 3D z ponad 200 miast, dzięki którym łatwo zorientować się w terenie.

Podobne wiadomości:

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Technika 2015-07-22

Hugo – nowa nawigacja NavRoad

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

sajmon 2010-01-22

a co ty chcesz udowadniać? to Tobie trzeba udowanodnić, ze popełniłeś przestępstwo a nie odwrotnie.

~zen 2010-01-21

a jak będzie można udowodnić psom, że jest za free?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.