mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja od Porsche Design

Nawigacja od Porsche Design

Firma Navigon AG przy współpracy Porsche Design Group stworzyła nowe urządzenie do nawigacji. Podczas targów elektroniki konsumenckiej IFA w Berlinie pokazano Porsche Design P`9611 Navigator, którego można już kupić w naszym kraju.

Nawigacja od Porsche Design

P’9611 oferuje nowoczesną technologię w oryginalnej i płaskiej (tylko 23mm grubości) obudowie z metalu. Użytkowanie nawigacji ma być bardzo wygodne, interfejs użytkownika został opracowany we współpracy z Instytutem Frauenhofer, największą organizacją badań ergonomii w Europie.

We wzmożonym ruchu ulicznym funkcja TMC* (bezpłatna informacja o korkach) automatycznie proponuje kierowcy alternatywne trasy, dzięki którym można ominąć korki lub roboty drogowe. Antena TMC zintegrowana jest z ładowarką samochodową, zbędne jest więc używanie dodatkowych kabli. W wielopasmowym ruchu opracowana przez NAVIGON funkcja Lane Assistant* (Asystent Pasa Ruchu) w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę, który pas jest najlepszy do przejechania danej trasy. Asystent prędkości pokaże aktualną dopuszczalną prędkość na drodze, po której się poruszamy. Ostrzega też akustycznie i wizualnie przed jej przekroczeniem o zadaną w ustawieniach wartość. Ponadto funkcja Reality View* (Rzeczywisty wygląd skrzyżowań) działająca na skomplikowanych skrzyżowaniach autostrad, fotorealistycznie pokazuje widok drogi, aby kierowca miał pewność, jak jechać. Głośność poleceń nawigatora jest automatycznie dostosowywana do prędkości jazdy i poziomu hałasu wewnątrz kabiny. Podczas jazdy po szybkim pasie ruchu komunikaty są głośniejsze, natomiast w zakorkowanym mieście stają się cichsze.

Oprócz wyjątkowo czułego odbiornika GPS (Antaris4 SuperSense), nawigator wyposażony jest w łączność Bluetooth, zapewniającą obsługę telefonu z poziomu ekranu urządzenia. Zastosowano tu technologię umożliwiającą automatyczną synchronizację książki telefonicznej, wyświetlanie nazw i automatyczne połączenie z telefonem po wejściu do samochodu.

Porsche Design P'9611 Navigator posiada również sprawdzony, podwójny system audio. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 możemy słuchać wybranej przez siebie muzyki także w trakcie działania nawigacji. Nawigator zawiera cyfrowe mapy 38 europejskich krajów i ponad dwa miliony wyjątkowych celów specjalnych, w tym wiele dodatkowych informacji, na przykład o rodzaju kuchni serwowanej w danej restauracji bądź koncernu, do jakiego należy stacja benzynowa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando