mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja od Porsche Design

Nawigacja od Porsche Design

Firma Navigon AG przy współpracy Porsche Design Group stworzyła nowe urządzenie do nawigacji. Podczas targów elektroniki konsumenckiej IFA w Berlinie pokazano Porsche Design P`9611 Navigator, którego można już kupić w naszym kraju.

Nawigacja od Porsche Design

P’9611 oferuje nowoczesną technologię w oryginalnej i płaskiej (tylko 23mm grubości) obudowie z metalu. Użytkowanie nawigacji ma być bardzo wygodne, interfejs użytkownika został opracowany we współpracy z Instytutem Frauenhofer, największą organizacją badań ergonomii w Europie.

We wzmożonym ruchu ulicznym funkcja TMC* (bezpłatna informacja o korkach) automatycznie proponuje kierowcy alternatywne trasy, dzięki którym można ominąć korki lub roboty drogowe. Antena TMC zintegrowana jest z ładowarką samochodową, zbędne jest więc używanie dodatkowych kabli. W wielopasmowym ruchu opracowana przez NAVIGON funkcja Lane Assistant* (Asystent Pasa Ruchu) w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę, który pas jest najlepszy do przejechania danej trasy. Asystent prędkości pokaże aktualną dopuszczalną prędkość na drodze, po której się poruszamy. Ostrzega też akustycznie i wizualnie przed jej przekroczeniem o zadaną w ustawieniach wartość. Ponadto funkcja Reality View* (Rzeczywisty wygląd skrzyżowań) działająca na skomplikowanych skrzyżowaniach autostrad, fotorealistycznie pokazuje widok drogi, aby kierowca miał pewność, jak jechać. Głośność poleceń nawigatora jest automatycznie dostosowywana do prędkości jazdy i poziomu hałasu wewnątrz kabiny. Podczas jazdy po szybkim pasie ruchu komunikaty są głośniejsze, natomiast w zakorkowanym mieście stają się cichsze.

Oprócz wyjątkowo czułego odbiornika GPS (Antaris4 SuperSense), nawigator wyposażony jest w łączność Bluetooth, zapewniającą obsługę telefonu z poziomu ekranu urządzenia. Zastosowano tu technologię umożliwiającą automatyczną synchronizację książki telefonicznej, wyświetlanie nazw i automatyczne połączenie z telefonem po wejściu do samochodu.

Porsche Design P'9611 Navigator posiada również sprawdzony, podwójny system audio. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 możemy słuchać wybranej przez siebie muzyki także w trakcie działania nawigacji. Nawigator zawiera cyfrowe mapy 38 europejskich krajów i ponad dwa miliony wyjątkowych celów specjalnych, w tym wiele dodatkowych informacji, na przykład o rodzaju kuchni serwowanej w danej restauracji bądź koncernu, do jakiego należy stacja benzynowa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.