mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja pod choinkę

Nawigacja pod choinkę

Blaupunkt zamierza w tym roku rozwiązać problem osobom, które nie mają pomysłów na prezent pod choinkę. Firma przygotowała na tą okazję nowe wersję popularnych już nawigacji z serii TravepPilot Lucca.

Nawigacja pod choinkę

Seria TP Lucca zdobyła wielu wiernych klientów, dzięki funkcjonalności połączonej z techniką. Nowe urządzenia, podobnie jaki ich poprzednicy są oparte na dwurdzeniowym procesorze Atlas 2 Dual Core ze zintegrowanym odbiornikiem GPS Centrality. Jednym z niepodważalnych atutów tych urządzeń jest menu przetłumaczone na język polski oraz przyjazny interfejs. Cała seria TP Lucca jest wyposażona ekran dotykowy pozwalający kontrolować wszystkie funkcje urządzenia.

Oto krótki opis nowości Blaupunkta:

Lucca 3.3 iGo
Zamontowano w nim szybsze niż w poprzednich modelach oprogramowanie, którego dostawcą jest firma Nav and Go. W standardowym wyposażeniu jest dostępna mapa 21 krajów Europy Wschodniej. według producenta jest to najdokładniejsza obecnie mapa tego regionu na rynku. Jeśli chodzi o nasz kraj to pokrywa ona 99 procent sieci drogowej. W samej Polsce można odnaleźć dzięki niej około 54 tysięcy obiektów.

Lucca 3.5 i Lucca 3.5 Edition
Nowa Lucca 3.5 posiada bardzo przejrzysty interfejs, a jej wskazania i polecenia nawigacyjne są jasne. Nie trzeba się zatem odgadywać jego intencji. Na dużym ekranie o przekątnej 4,3 cala są wyświetlane elementy obsługowe potrzebne użytkownikowi w danej chwili. Nawigacja umożliwia korzystanie z systemu TMC (niedostępny w Polsce). Pozwala on na dynamiczne nawigowanie. Polega on na tym, że ostrzeżenia o korkach pojawiają się automatycznie na wyświetlaczu. Funkcja wspomagania obejmuje, oprócz uwzględniania informacji o utrudnieniach w ruchu, także np. wprowadzanie nazw miast i ulic z opcją tolerancji pomyłek, informacje o ograniczeniach prędkości, wybór opcji tras lub wybór specjalnych punktów docelowych, takich jak stacje paliw, restauracje, hotele oraz inne użyteczne miejsca.

TravelPilot Lucca 3.5 Edition to pierwszy system nawigacyjny w oryginalnej, okrągłej obudowie. Interesująco zaprojektowany nawigator umożliwia nawigację w obrębie niemal całej Europy, oferuje różne opcje tras, a także możliwość dynamicznej nawigacji. Dane prezentowane są na ekranie wielkości 3,5 cala.

Lucca 5.3
Ta nawigacja posiada różne funkcje wspomagające. Przykładem jest głosowe wprowadzanie danych (niemiecki obszar językowy oraz Anglii, Francji, Włoszech i Hiszpanii). Wystarczy tylko wypowiedzieć kod, miasto, ulicę oraz numer domu, a trasa zostanie automatycznie obliczona. W tej nawigacji zintegrowano przewodnik turystyczny Merian Travel Guide, który pozwala znajdować w prosty sposób ciekawe miejsca, np. poprzez wprowadzenie numeru telefonu.

Wbudowane złącze Bluetooth umożliwia prowadzenie i odsłuchiwanie rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym oraz bezpośredni wybór numeru telefonicznego. Dzięki funkcji Audio Streaming można także odtwarzać pliki muzycznych w formacie MP3 zapisane w telefonie komórkowym. Nowy TravelPilot Lucca 5.3 ma dostęp do danych nawigacyjnych 40 krajów europejskich. Wbudowany odbiornik TMC umożliwia dynamiczną nawigację z omijaniem korków w 14 z nich, przy czym ostrzeżenia o korkach pojawiają się na wyświetlaczu także wtedy, gdy funkcja nawigacji nie jest aktywna.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan – listopad 2007):

• TP Lucca 3.3 iGo – 1 099 PLN
• TP Lucca 3.3 iGo WEU – 1 299 PLN
• TP Lucca 3.5 – 999 PLN
• TP Lucca 3.5 WEU – 1 199 PLN
• TP Lucca 3.5 Edition – 1 099 PLN
• TP Lucca 3.5 Edition WEU – 1 299 PLN
• TP Lucca 5.3 – 1 899 PLN


Podobne wiadomości:

Służba na autostradzie

Służba na autostradzie

Aktualności 2015-08-03

Odmłodzone Volvo XC90

Odmłodzone Volvo XC90

Premiery 2011-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.