Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja w kieszeni

Nawigacja w kieszeni

Wykorzystanie komputera kieszonkowego PocketPC z AutoMapą do nawigacji satelitarnej zrewolucjonizowało branżę GPS w Polsce. Użyto do tej funkcji gotowe urządzenie, które dzięki swojej wszechstronności znalazło nowe zastosowanie.

Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że hitem w kategorii zestawów do nawigacji satelitarnej są systemy oparte o platformę Pocket PC. Ich popularność i wyższość nad urządzeniami dedykowanymi wyłącznie do nawigacji GPS wynika przede wszystkim z dużo większej ilości funkcji, które oferują tzw. "pokety".
 
Dzisiaj coraz więcej producentów decyduje się na modyfikowanie swoich Pocket PC pod kątem systemów do nawigacji, z którymi będą później współpracować. Oferowana różnorodność funkcji i cen pozwala dostosować zestawy do potrzeb użytkowników. Kurierzy czy handlowcy już dawno docenili walory PPC z AutoMapą, która od kilku lat niezmiennie prowadzi w rankingach programów umożliwiających poruszanie się po polskich drogach z niespotykaną dotąd precyzją.
 
Już ponad połowa wszystkich Pocket PC zarówno w Polsce jak i w całej Europie kupowana jest z przeznaczeniem do mobilnej nawigacji GPS. W ubiegłym roku 2005 sprzedaż map cyfrowych na ten rynek wyprzedziła mapy do systemów fabrycznie montowanych w samochodach. Wszystko wskazuje na to, że trend ten jeszcze bardziej umocni się w bieżącym roku. A to za sprawą znacznie niższych cen, zdecydowanie częstszym aktualizacjom map i programów nawigacyjnych oraz większej funkcjonalności rozwiązań mobilnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj