mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja w kieszeni

Nawigacja w kieszeni

Wykorzystanie komputera kieszonkowego PocketPC z AutoMapą do nawigacji satelitarnej zrewolucjonizowało branżę GPS w Polsce. Użyto do tej funkcji gotowe urządzenie, które dzięki swojej wszechstronności znalazło nowe zastosowanie.

Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że hitem w kategorii zestawów do nawigacji satelitarnej są systemy oparte o platformę Pocket PC. Ich popularność i wyższość nad urządzeniami dedykowanymi wyłącznie do nawigacji GPS wynika przede wszystkim z dużo większej ilości funkcji, które oferują tzw. "pokety".
 
Dzisiaj coraz więcej producentów decyduje się na modyfikowanie swoich Pocket PC pod kątem systemów do nawigacji, z którymi będą później współpracować. Oferowana różnorodność funkcji i cen pozwala dostosować zestawy do potrzeb użytkowników. Kurierzy czy handlowcy już dawno docenili walory PPC z AutoMapą, która od kilku lat niezmiennie prowadzi w rankingach programów umożliwiających poruszanie się po polskich drogach z niespotykaną dotąd precyzją.
 
Już ponad połowa wszystkich Pocket PC zarówno w Polsce jak i w całej Europie kupowana jest z przeznaczeniem do mobilnej nawigacji GPS. W ubiegłym roku 2005 sprzedaż map cyfrowych na ten rynek wyprzedziła mapy do systemów fabrycznie montowanych w samochodach. Wszystko wskazuje na to, że trend ten jeszcze bardziej umocni się w bieżącym roku. A to za sprawą znacznie niższych cen, zdecydowanie częstszym aktualizacjom map i programów nawigacyjnych oraz większej funkcjonalności rozwiązań mobilnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.