mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja za darmo

Nawigacja za darmo

Firma Nokia udostępniła na polskim rynku najnowszą wersję oprogramowania do nawigacji – Ovi Maps. Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się samochodem, czy pieszo, aplikacja ta zaprowadzi nas do celu dzięki udoskonalonym mapom oraz wysokiej klasy nawigacji samochodowej i pieszej.

Nawigacja za darmo
Ovi Maps to idealne narzędzie służące nawigacji samochodowej. Funkcja Lane Assistance pozwala znaleźć właściwą drogę na skomplikowanych skrzyżowaniach, zaś Road Overview umożliwia podgląd przebytej drogi. Jedną z kluczowych zalet Ovi Maps jest również zwiększenie bezpieczeństwa podróży. Dzięki usłudze kierowcy są informowani o ograniczeniach prędkości, tzw. czarnych punktach, groźnych zakrętach i innych niebezpiecznych miejscach. Ponadto mogą sprawdzić aktualne natężenie ruchu na drodze oraz lokalizacje kamer mierzących prędkość pojazdów. Aplikacja posiada również możliwość wyszukiwania oraz dodawania punktów na trasie podczas nawigowania.  

Oprogramowanie Ovi Maps jest kompatybilne z 26 modelami Nokia, natomiast ta i starsze wersje Nokia Maps działają w sumie na 47 modelach dostarczanych do Polski. Użytkownicy wszystkich tych modeli mogą przy użyciu aplikacji Nokia Map Loader za darmo pobrać i wgrać do telefonu mapy całego świata, mając w swoim telefonie prawdziwie podręczny atlas geograficzny. Dzięki Ovi Maps użytkownicy mogą ponadto korzystać z ulepszonych oraz nowych map, map 3D, wysokiej rozdzielczości map satelitarnych oraz map terenowych, nieobecnych w poprzednich wersjach oprogramowania. W telefonach preinstalowane są mapy naszego regionu.
                                  
Ovi Maps to nie tylko nawigacja...
Do dyspozycji użytkownika Ovi Maps są przydatne w czasie podróży informacje pochodzące z takich źródeł jak Lonely Planet, ViaMichelin, Wcities czy CustomWeather. Dzięki nim można sprawdzić pogodę na najbliższe 24h lub 7 dni w dowolnym miejscu na świecie, znaleźć potrzebne miejsca (hotele, restauracje, muzea, etc.) oraz ciekawe wydarzenia, takie jak koncerty,  spektakle, wydarzenia sportowe, targi, festiwale i wiele innych.

Użytkownicy Nokia Maps 2.0. wgrywając nową wersję map automatycznie rozszerzą swoją licencję lokalną na całą Europę. Licencje na nawigację można wykupić na rok, miesiąc lub 24 h (idealna opcja na krótkie podróże służbowe czy wycieczki). Płatności można dokonać kartą kredytową, ale dostępną formą jest również Premium SMS. Oprogramowanie umożliwia wcześniejsze zaprogramowanie trasy przez komputer i wgrania jej do telefonu. W większości nowych modeli telefonów Nokia licencja na nawigację pieszą obejmująca cały świat będzie załączona w zestawie na cały okres użytkowania produktu, a licencja samochodowa będzie dostępna za darmo w dziesięciu jednodniowych pakietach.

Podobne wiadomości:

GPS w kieszeni – nawigacja z telefonem

auto motor i sport 0000-00-00

Szybka droga do celu. Wyznaczy nam ją... komórka. Niektóre fi rmy opracowują specjalne mapy do telefonów komórkowych. Oto trzy najpopularniejsze. Którą wybrać?

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross