mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacyjne nowości od Beckera

Nawigacyjne nowości od Beckera

Firma Becker wprowadza na rynek dwa nowe urządzenia nawigacyjne: Traffic Assist Z112 i Traffic Assist Z116 – nieduże, wygodne i proste w obsłudze. Są to pierwsze urządzenia z nowej linii, w których zmieniono obudowę oraz rozbudowano funkcje oprogramowania.

Nawigacyjne nowości od Beckera
Duński design
W Traffic Assist Z112 i Z116 zaprezentowano nowy wzór obudowy, ładniejszy i bardziej zaokrąglony kształt. Został on stworzony przez niemiecki oddział duńskiego studia Designit. Projektanci dodali przycisk „on/off”, który odłącza baterię, co zwiększa jej żywotność. Zmiany zostały wprowadzone również w budowie ładowarki. Oddzielono kabel TMC, można go odpiąć i inaczej ustawić, dzięki czemu nastąpiła wyraźna poprawa w odbiorze sygnału. Ostatnie modyfikacje dotyczą uchwytu, który w nowej wersji jest łatwiejszy do zamocowania i niewidoczny zza urządzenia.
Zmiany w wyglądzie zostały wprowadzone również na ekranie. W najnowszych urządzeniach marki Becker użytkownik może dopasować wyświetlaną kolorystykę do deski rozdzielczej lub swoich preferencji. Do wyboru są zarówno mocne kolory (m. in. czerwony), jak i spokojniejsze (np. zielony i niebieski)

Ekonomicznie, szybko i bezpiecznie

W prezentowanych urządzeniach wprowadzono nową funkcję Becker Economic Route Guidance, która pomaga w racjonalnym pod względem zużycia paliwa prowadzeniu pojazdu i wyznaczeniu odpowiedniej trasy. Technologia ta pochodzi z sektora OEM (oryginalnego wyposażenia do samochodów) i jest oparta na danych zbieranych od wielu lat, które Becker wprowadza teraz do urządzeń mobilnych. Trasa ekonomiczna pomaga zachować płynność jazdy, dzięki czemu pozwala kierowcy zaoszczędzić paliwo i aktywnie chronić środowisko.

Kolejnym ułatwieniem wprowadzonym do nowych urządzeń jest inteligentne menu, które dostosowuje się do użytkownika oraz skraca czas wpisywania celu podróży. Oznacza to, że np. gdy często wpisujemy „Wadowice”, to nazwa miasta pojawia się po wpisaniu 2 pierwszych liter zamiast najpopularniejszej podpowiedzi („Warszawa”). Dodano także 3 przyciski szybkiego dostępu w menu. Każdy użytkownik może wybrać najczęściej używane przez siebie funkcje i mieć do nich łatwy i szybszy dostęp.

Szyte na miarę

Becker Traffic Assist Z116 to pierwszy podstawowy model PND marki Becker, który został wyposażony w funkcję trip computer, która podaje bieżące informacje o parametrach podróży, dzięki czemu kierowca wie ile czasu zajęło mu przejechanie danej ilości kilometrów co do sekundy. Asystent podróży oblicza również czas dojazdu i prędkość na godzinę, z możliwością uwzględnienia postojów oraz zawiera kompas. Dodatkowo w urządzeniu zamontowano antenę TMC (informacje o ruchu drogowym), wyjątkowo przydatną na europejskich trasach, a także zestaw głośnomówiący Bluetooth® z możliwością przenoszenia zawartości książki telefonicznej. Natomiast model Z112 posiada zainstalowany system wykrywania fotoradarów.

Mapy
W Becker Traffic Assist Z112 i Z116 zainstalowano najnowsze dostępne mapy firmy NAVTEQ. Ich aktualność, nawet w przypadku wprowadzenia nowszej wersji, zapewnia 45-cio dniowa gwarancja bezpłatnej aktualizacji map. Jeśli w tym czasie od pierwszej jazdy użytkownik zarejestruje się na portalu Becker MyXtras, to automatycznie otrzyma nowe mapy. Dodatkowo urządzenia są dostępne w opcji z AutoMapą Polska XL w najnowszej wersji.

W Becker Traffic Assist Z116 dostępna jest funkcja NAVTEQ Traffic Patterns, która na podstawie historycznych danych pozwala na obliczenie trasy w zależności od dnia i godziny, co pomaga w zachowaniu płynności jazdy. System nawigacyjny omija strefy korków oraz główne skrzyżowania, dzięki czemu kierowca oszczędza czas i paliwo, a podróż jest mniej stresującą.

Podobne wiadomości:

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Technika 2015-07-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.