mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nie męczą oczu, wytrzymują 2 tysiące godzin

Nie męczą oczu, wytrzymują 2 tysiące godzin

Firma OSRAM opracowała nową budowę skrętki, która pozwoli poprawić zasięg reflektora nawet do 200 metrów. Poza tym barwa światła jakie będą dawać żarówki nie będzie męczyć wzroku podczas jazdy nocą. Poniżej krótka prezentacja i charakterystyka nowości.

Nie męczą oczu, wytrzymują 2 tysiące godzin
Jednym z produktów cieszących się popularnością są wprowadzone w ostatnim czasie żarówki OSRAM NIGHT BREAKER. Dzięki nowej budowie skrętki, która w lampach samochodowych odpowiedzialna jest za przewodzenie energii elektrycznej, możliwe jest otrzymanie do 90% więcej światła na drodze. Poprawiają one widoczność – zasięg reflektora sięga aż do 200 metrów przed pojazdem, a tym samym także bezpieczeństwo na drodze. W efekcie dają one najjaśniejsze światło na rynku, co jest szczególnie ważne dla kierowców często podróżujących samochodem w nocy. Dodatkowo żarówki OSRAM NIGHT BREAKER dają do 10% bielsze światło w porównaniu ze standardowymi produktami, co zwiększa komfort prowadzenia pojazdu i mniej męczy wzrok.

Innym nowatorskim produktem są żarówki OSRAM LIGHT@DAY, które cechuje przede wszystkim trwałość. Technologia, która została w nich zastosowana powoduje, że świecą do 3 razy dłużej niż tradycyjne źródła światła, czyli ok. 2000 godzin. Dzięki temu znacznie rzadziej będziemy je wymieniać, co doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku samochodów, w których dostęp do reflektorów jest utrudniony. Walory estetyczne również nie są bez znaczenia. Optymalny kształt ze srebrną osłonką żarnika stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie w reflektorach z przejrzystego szkła.

OSRAM zaprojektował również żarówki COOL BLUE skierowane przede wszystkim do wielbicieli tunningu – czyli dla tych, którzy chcą aby ich pojazd wyróżniał się na drodze. Żarówki te wytwarzają niebieskie światło zbliżone do barwy światła lamp ksenonowych. Dzięki temu uzyskuje się o ok. 20% silniejsze i bardziej widoczne dla innych światło. Niebieska barwa jest poza tym idealna do oświetlenia drogi w nocy, powodując mniejsze zmęczenie wzroku kierowcy niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Ponadto otoczenie drogi jest lepiej widoczne, co wpływa na większe bezpieczeństwo.
Tematy w artykule: LED

Podobne wiadomości:

Innowacyjne światła LED Mazdy

Innowacyjne światła LED Mazdy

Technika 2014-10-07

Lampy OLED w BMW M4

Lampy OLED w BMW M4

Technika 2015-04-15

Komentuj:

~~*|*~ 2008-07-04

Cytat: "skierowane przede wszystkim do wielbicieli tunningu ? czyli dla tych, którzy chcą aby ich pojazd wyróżniał się na drodze" Powinno być: "skierowane przede wszystkim do wielbicieli tunningu ? czyli dla tych, którzy cierpią na kompleks niższości i niską samoocenę"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.