mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nie zadzwonisz podczas jazdy

Nie zadzwonisz podczas jazdy

Nie od dzisiaj wiemy, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy do bezpiecznych nie należy. Amerykańska sieć telefonii Sprint doszła do podobnego wniosku.

Nie zadzwonisz podczas jazdy
Niektórzy kierowcy uważają, że mają doskonałą podzielność uwagi, dlatego dla nich używanie komórki podczas jazdy nie jest niczym nadzwyczajnym. O ile podczas poruszania się w korku ze średnią prędkością 10 km/h można to zaakceptować (ba, nawet napiszemy SMS-a, czy sprawdzimy pocztę), to przy 130 km/h na autostradzie sytuacja się nieco zmienia. Dotychczas nikt nie był w stanie skontrolować w czasie rzeczywistym, czy akurat w tym momencie jakiś kierowca używa telefonu. Do teraz.

Chodzi o amerykańską sieć Sprint i aplikację Drive First, dostępną dla smartphone'ów z systemem operacyjnym Android. Korzysta ona z lokalizacji GPS i wyczuwa z jaką prędkością telefon się przemieszcza i blokuje niektóre funkcje, gdy "dochodzi do wniosku", że faktycznie podróżuje w samochodzie. Nie zadzwonimy, wszystkie połączenia przychodzące przejdą odrazu do naszej poczty głosowej, włączy się autoodpowiedź na przychodzące wiadomości. Dodatkowo możemy aktywować blokadę maksymalnie trzech innych funkcji. Oczywiście można to ustrojstwo wyłączyć całkowicie, bo przecież nie możemy sobie wyobrazić sytuacji, gdy wchodzimy do autobusu, tramwaju, czy metra i nasz telefon się blokuje.

Taka aplikacja kosztuje użytkownika dwa dolary miesięcznie. Będzie ona także dostępna dla właścicieli telefonów z systemem Android spoza sieci Sprint, jednak nie wiadomo jak wtedy będą się kształtować ceny.

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

~~master 2011-04-07

taka funckja juz istnieje w kazdym telefonie. Nazywa sie to zdrowy rozsadek uzytkownika. jest to opcja darmowa. :) Jezeli nie chce odebrac telefonu bo np kieruje, to go nie odbieram.

~dyrda 2011-04-06

A komu to potrzebne i jeszcze za to płacić, użytkownik takiego telefonu nie będzie opłacał dodatkowo jakiejś tam funkcji w telefonie.

~Gucio 2011-04-05

Ale durne.. Ciekawe jak ta aplikacja sprawdza, czy jestem kierowcą, czy pasażerem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.