mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Niewidzialna ochrona przed włamaniem

Niewidzialna ochrona przed włamaniem

Włamania do samochodów są częste, a powszechnie stosowane autoalarmy są bardzo dobrze znane złodziejom aut. Dodatkowe patrole, zarządzanie przy pomocy GPS i coraz większa liczba kamer nie są w stanie uchronić przed wybiciem szyby i kradzieżą przedmiotów z wnętrza auta. Włamaniom można przeciwdziałać, stosując przezroczyste ochronne autofolie, które powstrzymują przestępcę przed dostaniem się do kabiny pojazdu.

Niewidzialna ochrona przed włamaniem
Wielu kierowców uważa, że może zapobiec włamaniom zabezpieczając auto poprzez montaż autoalarmu lub parkując samochód na strzeżonym parkingu. Warto jednak pamiętać, że autoalarm w dzisiejszych czasach nie jest w stanie nikogo odstraszyć, a czas który mija od momentu jego uruchomienia do zwrócenia naszej uwagi na samochód jest na tyle długi, że nie zdołamy złapać włamywacza. Strzeżony parking też nie jest wystarczającym zabezpieczeniem i tworzy jedynie pozorne poczucie bezpieczeństwa. Nic nie ochroni naszej własności podczas postoju na światłach, gdy złodziej podbiega do samochodu, tłucze szybę i ucieka ze zdobyczą.

Punktem każdego samochodu, najbardziej narażonym na atak podczas włamania są szyby.
Szkło ma strukturę amorficzną i jest bardzo kruche, dlatego łatwo je zbić. Każdy, nawet początkujący włamywacz wie, że aby ukraść coś z auta to wystarczy stłuc szybę. Ta wada powinna zwrócić uwagę każdego kierowcy ponieważ jakiekolwiek rzeczy zostawione w samochodzie mogą stać się łupem złodzieja. Najczęściej kradzione są przedmioty wartościowe, choć złodzieje nie gardzą też drobniejszym łupem.

Chcąc powstrzymać złodzieja powinniśmy wzmocnić szybę, tak aby włamywacz nie mógł jej sforsować, lub aby zajęło mu to tak dużo czasu, żebyśmy zdążyli go zauważyć i powstrzymać.

Najlepszym sposobem z wzmocnienia szyb jest użycie do tego celu specjalnej autofolii przeciwwłamaniowej - mówi Krzysztof Zyśk, Dyrektor ds. Technicznych z firmy Warsfoll - Zastosowanie folii samochodowych nowej generacji to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale poza tym oszczędność kosztów eksploatacji samochodu, poprawa jego wyglądu  oraz podniesienie komfortu jazdy. Co do tego, że folie doskonale spełniają swoją rolę nie mają też wątpliwości dealerzy, z którymi współpracujemy (m.in. BMW), którzy oferują swoim klientom możliwość ich montażu w nowych pojazdach.

Zamknięte drzwi nie wystarczą, by zniechęcić złodzieja, który zwykle po prostu wybija szybę. Natomiast folia ochronna utrudnia włamanie, sprawiając że szyba po uderzeniu pęka i trzyma się w całości na folii. Folie Armolitte w ofercie Warsfoll są wzmocnione specjalną strukturą i pokryte wysoko-efektywnym klejem. Po założeniu na szkło, klej w połączeniu z wielowarstwową folią tworzą zabezpieczenie przed stłuczeniem, eliminując przy tym rozpryskujące odłamki szkła.  Złodziej więc stłucze szybę, ale nie ułatwi mu to dostępu do wnętrza,  bowiem klej utrzymuje szybę w formie scalonej. Folie oferowane przez firmę Warsfoll charakteryzują się najwyższą jakością, co potwierdzają liczne atesty i certyfikaty ITB, PZH i ISiC.

Folia wzmacniająca szybę powoduje, że w przypadku zbicia okna, szkło nie ulega  rozkruszeniu tylko pozostaje w ramie szyby i wciąż blokuje dostępu do wnętrza auta. Ponadto każde kolejne uderzenie w szybę jest amortyzowane przez folię, co powoduje, że złodziej niezależnie od tego ile włoży siły w uderzanie to nie posunie się w swoich działaniach dalej. Takie zabezpieczenie powstrzymuje większość złodziei.

Jeśli gotowi jesteśmy zadbać o nas i nasze bezpieczeństwo należy zatem wyposażyć auto w folie ochronne. Ich montaż  należy przeprowadzić w specjalistycznym zakładzie. Każdy autoryzowany warsztat posiada swój unikalny numer homologacyjny, który występuje na otrzymanym zaświadczeniu o instalacji folii. Zatem warto przed wybraniem miejsca montażu sprawdzić, czy dany punkt zapewni nam odpowiednią jakość oraz czy posiada certyfikację Instytutu Szkła i Ceramiki z Krakowa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.