mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Niezbędne aplikacje dla kierowcy

Niezbędne aplikacje dla kierowcy

Nie powinniśmy korzystać z telefonu podczas jazdy, ale na postoju może być on bardzo przydatny, szczególnie gdy jesteśmy w podróży. Warto poznać aplikacje, które mogą być dobrymi przewodnikami.

Niezbędne aplikacje dla kierowcy
Jedną z najbardziej przydatnych aplikacji dla użytkowników samochodów czeskiej marki będzie z pewnością Skoda Service. Znajdują się w niej m.in. adresy serwisów wraz z godzinami ich otwarcia, instrukcja obsługi poszczególnych modeli Skody, wskazówki udzielania pierwszej pomocy oraz kontakt do Skoda Assistance.

Aplikację podzielono na trzy sekcje tematyczne: Mój Serwis, Assistance, Mój Samochód użytkownik może na przykład skontaktować się z wybranym punktem serwisowym, nawiązać kontakt ze Skoda Assistance czy poznać precyzyjne wyjaśnienie znaczenia lampek kontrolnych.

Kolejna aplikacja to Skoda Drive. Dzięki niej użytkownik będzie miał pełny przegląd swojej podróży w telefonie. Po podłączeniu do samochodu wyposażonego w SmartGate ™, trasy są rejestrowane, dzięki czemu można sprawdzić jak przejechaliśmy dany odcinek.
Po zakończeniu jazdy, aplikacja pokazuje podsumowania trasy: wydajność trasy, średnią prędkość, odległość do celu czy zaoszczędzone pieniądze.

Jeżeli nasz smartfon został wyposażony w GPS, to warto zainstalować aplikację Nawigacja, która będzie przewodnikiem po drogach całego świata. Ograniczeniem w korzystaniu z nawigacji może być tylko brak dostępu do internetu, ponieważ niektóre programy pobierają mapy na bieżąco. Nawigacja zaproponuje alternatywne trasy, ostrzeże o korkach, trwających remontach i innych zdarzeniach drogowych.

W dużych miastach często poszukujemy miejsca do parkowania. Wtedy przydaje się aplikacja parkomat, która pozwoli nie tylko znaleźć miejsce, ale także opłacić je bezgotówkowo. Jedną z takich aplikacji jest np. moBiLet, spersonalizować konto i doładować je odpowiednią kwotą pieniędzy. Płacimy za rzeczywisty czas postoju, warunkiem jest jednak oznaczenie samochodu, tak, by kontroler wiedział, że parking opłacany jest wgraną przez nas aplikacją. Wystarczy za szybą umieścić winietę, której wzór dostępny jest na stronie producenta oprogramowania.

Wśród dostępnych programów warto wyróżnić te, które mogą być przydatne podczas wypadków - takim przykładem może być ICE Card. Zadaniem aplikacji jest ułatwienie dostępu do osób, które powinny być poinformowane w razie naszego wypadku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda smartfon aplikacje

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Aktualności 2017-08-05

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
Amerykańsko-włoski koncern nie ma ostatnio szczęścia. Po zamieszaniu z wybierakiem skrzyni biegów i domniemanym fałszowaniem zużycia paliwa, trafiła się kolejna wpadka.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech