mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nissan chce czytać w myślach

Nissan chce czytać w myślach

Wyobrażacie sobie taką sytuację: jedziecie samochodem, dojeżdżacie do skrzyżowania i w głowie rodzi się myśl "muszę teraz skręcić w prawo". Samochód wyłapuje wasze myśli i robi to co zaplanowane zostało w Waszym umyśle. Niemożliwe? Nie ma rzeczy niemożliwych.

Nissan chce czytać w myślach
Nissan prowadzi badania nad "czytającym w myślach systemem" pozwalającym kontrolować pojazdy. Samochód po "zeskanowaniu" umysłu kierowcy będzie w stanie przewidzieć jego następny ruch. Gdy kierowca będzie myślał o skręceniu w lewo samochód przygotuje się do tego manewru wybierając odpowiednią prędkość i dobierając pozostałe parametry - po prostu skręci sam. To jeden z projektów przyszłościowych nad, którymi pracuje Nissan. Japoński producent pracuje w tej dziedzinie razem z École Polytechnique Fédérale de Lausanne ze Szwajcarii.

Zaawansowane badania EPFL pozwalają już na kontrolowanie wózka inwalidzkiego przez niepełnosprawnych. Następnym etapem ma być dostosowanie procesów do kontroli samochodu przez kierowcę. "Pomysł jest taki, by połączyć inteligencję kierowcy i samochodu w taki sposób by wyeliminować konflikt między nimi co prowadzi do bezpiecznego środowiska jazdy" powiedział Profesor José del R. Millán, lider projektu. Na pełne efekty będziemy musieli poczekać pewnie kilka lat. Nie wątpliwie jest to o wiele lepsza droga w rozwoju motoryzacji, niż np samojezdne auta nad którymi pracuje Google. W przypadku Nissan, kierowca dalej jest głównym bohaterem prowadzenia pojazdu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Google

Podobne wiadomości:

GT-R jeszcze szybszy! (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando