mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nissan chce czytać w myślach

Nissan chce czytać w myślach

Wyobrażacie sobie taką sytuację: jedziecie samochodem, dojeżdżacie do skrzyżowania i w głowie rodzi się myśl "muszę teraz skręcić w prawo". Samochód wyłapuje wasze myśli i robi to co zaplanowane zostało w Waszym umyśle. Niemożliwe? Nie ma rzeczy niemożliwych.

Nissan chce czytać w myślach
Nissan prowadzi badania nad "czytającym w myślach systemem" pozwalającym kontrolować pojazdy. Samochód po "zeskanowaniu" umysłu kierowcy będzie w stanie przewidzieć jego następny ruch. Gdy kierowca będzie myślał o skręceniu w lewo samochód przygotuje się do tego manewru wybierając odpowiednią prędkość i dobierając pozostałe parametry - po prostu skręci sam. To jeden z projektów przyszłościowych nad, którymi pracuje Nissan. Japoński producent pracuje w tej dziedzinie razem z École Polytechnique Fédérale de Lausanne ze Szwajcarii.

Zaawansowane badania EPFL pozwalają już na kontrolowanie wózka inwalidzkiego przez niepełnosprawnych. Następnym etapem ma być dostosowanie procesów do kontroli samochodu przez kierowcę. "Pomysł jest taki, by połączyć inteligencję kierowcy i samochodu w taki sposób by wyeliminować konflikt między nimi co prowadzi do bezpiecznego środowiska jazdy" powiedział Profesor José del R. Millán, lider projektu. Na pełne efekty będziemy musieli poczekać pewnie kilka lat. Nie wątpliwie jest to o wiele lepsza droga w rozwoju motoryzacji, niż np samojezdne auta nad którymi pracuje Google. W przypadku Nissan, kierowca dalej jest głównym bohaterem prowadzenia pojazdu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Google

Podobne wiadomości:

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych
Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych
Tegoroczne święta się skończyły, a więc czas na podsumowania. Przez trzy dni doszło na polskich drogach do 167 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.