mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nissan, który nie da się zadrapać

Nissan, który nie da się zadrapać

Nissan jako pierwszy na świecie wynalazł powłokę lakieru, z której rysy z myjni, jazdy w terenie i odciski palców znikają same.

Nissan, który nie da się zadrapać

Rozwiązanie polega pokryciu całego nadwozia elastyczną warstwą żywic, która zapobiega uszkodzeniu głębiej położonych powierzchni lakieru. Z nowym patentem rysy z samochodu znikają same. Mogą stać się niewidoczne już po jednym dniu, lub maksymalnie tygodniu, w zależności od głębokości zadrapań i temperatury otoczenia.

Dowiedz się więcej o samochodach Nissan

Przez pokrycie dodatkową warstwą lakier staje się bardziej odporny na zadrapania. Po wyjeździe z myjni jest aż pięć razy mniej uszkodzeń powłoki niż w przypadku lakieru konwencjonalnego. Producent podkreśla, że to właśnie mechaniczne myjnie odpowiadają za większość uszkodzeń widocznych na lakierze naszego samochodu.

Ochronna powłoka utrzymuje się na aucie około trzech lat. „Scratch Guard Coat” (ang. Płaszcz chroniący przed zadrapaniami) pojawi się po raz pierwszy w którymś z SUVów producenta w najbliższej przyszłości. SGC zostaną pokryte elementy zawieszenia, zderzaki, osłony lusterek reszta elementów nadwozia.

Czytaj także:

Znamy ceny Grande Punto 2005-12-07

TEST: Honda CR-V: SUV z dieslem 2005-11-23

Ponad 30 światowych premier w LA 2005-12-07


Podobne wiadomości:

Honda CR-V: SUV z dieslem

Honda CR-V: SUV z dieslem

Testy samochodów 2005-11-23

Znamy ceny Grande Punto

Znamy ceny Grande Punto

Aktualności 2005-12-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?