mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nissan motywuje do niższego spalania

Nissan motywuje do niższego spalania

Na rynku japońskim Nissan wprowadza nową usługę Carwings, której zadaniem jest bieżące monitorowanie zużycia paliwa i motywowanie kierowców do uzyskiwania coraz to lepszych wyników.

Nissan motywuje do niższego spalania

Nowa usługa Carwings ma promować wśród japońskich kierowców ekologiczny styl jazdy, czyli przyzwyczajenia sprzyjające ograniczaniu zużycia paliwa. Usługa została opracowana specjalnie pod kątem edukacji kierowców i zwiększenia ich świadomości wpływu przyzwyczajeń w codziennym prowadzeniu pojazdu na średnie zużycie paliwa.

Carwings to oryginalna usługa telematyczna Nissan, która obecnie dostępna jest tylko w Japonii. Będzie ona pomagać kierowcom w lepszym poznaniu parametrów ich pojazdów poprzez podawanie danych o średnim zużyciu paliwa wynikającym z przyzwyczajeń kierowcy objawiających się w codziennej jeździe samochodem, a także będzie umożliwiać śledzenie i monitorowanie poprawy własnych umiejętności w zakresie ekologicznego stylu jazdy w miarę upływu czasu. System może obliczyć średnie zużycie paliwa (miesięczne, tygodniowe) każdego pojazdu wyposażonego w Carwings na podstawie danych przesyłanych bezpośrednio do Centrum Carwings, gdzie abonent systemu może je wyszukać na spersonalizowanej stronie internetowej.

System został zaprojektowany tak, aby motywować kierowców do poprawy umiejętności w zakresie ekologicznego stylu jazdy poprzez opracowywanie rankingów oszczędności paliwa. Abonenci systemu są oceniani w odpowiednich kategoriach na podstawie średniego zużycia paliwa w poprzednim miesiącu. Średni wynik można porównać z wynikami innych abonentów eksploatujących identyczny model pojazdu.

Na stronie internetowej kierowca znajdzie informacje o zużyciu paliwa w poprzednim tygodniu zestawione ze średnimi wynikami z poprzedniego miesiąca oraz cotygodniowe wskazówki na temat metod dalszego obniżania zużycia paliwa.

System wyposażony jest w przyjazny dla użytkownika interfejs oraz funkcję obsługi przez Internet i został zaprojektowany pod kątem gromadzenia różnych danych dotyczących jazdy, pochodzących z pojazdów abonentów, i przetwarzania ich na cenne informacje o istotnym i wymiernym znaczeniu dla klientów.

Komentuj:

~Ecodriver 2007-02-14

Przecież wiadomo, że 3/4 gazu przy przyspieszaniu i zmiana biegów przed przekroczeniem 2500 obrotów w benzyniaku i 2000 w dieslu oraz jazda na niskich obrotach ogranicza zużycie paliwa nawet do 30%. Cała europa o tym trąbi, więc co tu jeszcze można zmienić

~tyy 2007-02-01

no non i co brakuje im paliwa..?

~MaTi 2007-01-31

Z wykresu wiele wynika .. dużo tłumaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.