mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nissan z zestawem kamer

Nissan z zestawem kamer

Nissan zamierza rozwiązać problemy setek osób, które na co dzień borykają się z trudami parkowania. Na rynku japońskim testowany jest właśnie specjalny system kamer sprzężony z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu kierowca będzie widział co się dzieje dookoła jego samochodu.

Nissan z zestawem kamer

Nowoczesne urządzenie o nazwie "Around View Monitor" składa się z czterech, szerokokątnych kamer. Jedna z nich jest zamontowana z przodu, druga z tyłu oraz po jednej z lewej i prawej strony samochodu. Kamery boczne pozwalają uzyskiwać obraz ze 180 stopni od płaszczyzny bocznej auta, w kierunku zależnym od wybranego biegu.

Na ekranie wyświetlacza LCD zamontowanego na desce rozdzielczej wyświetla się podgląd na sytuację wokół samochodu wraz z zaznaczeniem toru jazdy, który wynika z kąta ustawienia kierownicy. Jest to pomocne w momencie kiedy chcemy parkować tyłem lub równolegle. System jest całkiem przemyślany, a w praktyce ma się sprawdzać dużo lepiej niż dotychczasowe rozwiązania.

System kamer dających podgląd na 360 stopni wokół auta zadebiutuje na japońskim rynku już w przyszłym miesiącu, w modelu Elgrand. Do Europy zawita na początku przyszłego roku wraz z premierą modelu Infiniti EX35.

Komentuj:

~Ted 2014-06-25

A może zainwestuj w wideorejestrator niemickiej firmy która powróciła na polski rynek .Zerknij tutaj http://www.telefunken.pl/ .Myslę że będzie odpowiednia zaskoczy cie nowoczesnoscią i spełni twoje oczekiwania .

~Marcin 2014-06-25

Czasami przez zły zaparkowany samochód inni nie mogą wjechac na parking .Moim zdaniem dobrze jest jak włascicielke pojazdów maja zamontowane kamerki w samochodzie ,nawt jak jest stłuczka to wiele moga wyjaśnic .Sam rozglądam się za takim urządzeniem ,macie jakieś infomacjie na kamerke której firmy sie zdecydować ?.

~kibic 2007-10-17

uczyć się jeździć a nie kamery montować, żenujące jest to, że wielu kierowców nie potrafi zaparkować samochodu na parkingu albo na ulicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.