mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nissan z zestawem kamer

Nissan z zestawem kamer

Nissan zamierza rozwiązać problemy setek osób, które na co dzień borykają się z trudami parkowania. Na rynku japońskim testowany jest właśnie specjalny system kamer sprzężony z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu kierowca będzie widział co się dzieje dookoła jego samochodu.

Nissan z zestawem kamer

Nowoczesne urządzenie o nazwie "Around View Monitor" składa się z czterech, szerokokątnych kamer. Jedna z nich jest zamontowana z przodu, druga z tyłu oraz po jednej z lewej i prawej strony samochodu. Kamery boczne pozwalają uzyskiwać obraz ze 180 stopni od płaszczyzny bocznej auta, w kierunku zależnym od wybranego biegu.

Na ekranie wyświetlacza LCD zamontowanego na desce rozdzielczej wyświetla się podgląd na sytuację wokół samochodu wraz z zaznaczeniem toru jazdy, który wynika z kąta ustawienia kierownicy. Jest to pomocne w momencie kiedy chcemy parkować tyłem lub równolegle. System jest całkiem przemyślany, a w praktyce ma się sprawdzać dużo lepiej niż dotychczasowe rozwiązania.

System kamer dających podgląd na 360 stopni wokół auta zadebiutuje na japońskim rynku już w przyszłym miesiącu, w modelu Elgrand. Do Europy zawita na początku przyszłego roku wraz z premierą modelu Infiniti EX35.

Komentuj:

~Ted 2014-06-25

A może zainwestuj w wideorejestrator niemickiej firmy która powróciła na polski rynek .Zerknij tutaj http://www.telefunken.pl/ .Myslę że będzie odpowiednia zaskoczy cie nowoczesnoscią i spełni twoje oczekiwania .

~Marcin 2014-06-25

Czasami przez zły zaparkowany samochód inni nie mogą wjechac na parking .Moim zdaniem dobrze jest jak włascicielke pojazdów maja zamontowane kamerki w samochodzie ,nawt jak jest stłuczka to wiele moga wyjaśnic .Sam rozglądam się za takim urządzeniem ,macie jakieś infomacjie na kamerke której firmy sie zdecydować ?.

~kibic 2007-10-17

uczyć się jeździć a nie kamery montować, żenujące jest to, że wielu kierowców nie potrafi zaparkować samochodu na parkingu albo na ulicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.