mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa Mazda6 zadba o nasze bezpieczeństwo

Nowa Mazda6 zadba o nasze bezpieczeństwo

Przy okazji światowej premiery Mazdy6 na wystawie w Paryżu, japoński producent zaprezentuje technologie "i-ACTIVSENSE", czyli serię zaawansowanych systemów zwiększających poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Nowa Mazda6 zadba o nasze bezpieczeństwo
W wielkim skrócie, "i-ACTIVSENSE" to grupa technologii podnoszących bezpieczeństwo, zaprojektowanych przez Mazdę jako pomoc dla kierowcy w zakresie rozpoznawania zagrożeń, unikania kolizji oraz ograniczania rozmiaru szkód w razie wypadku. W systemach tych wykorzystano urządzenia wykrywające, takie jak radary mikrofalowe i kamery. Aktywne technologie wspierają kierowcę w rozpoznawaniu potencjalnych zagrożeń, a technologie ochrony przedzderzeniowej pomagają zapobiec kolizji lub co najmniej ograniczyć jej skutki.

W pracach badawczo-rozwojowych nad rozwiązaniami podnoszącymi bezpieczeństwo Mazda działa zgodnie ze swoją filozofią Proaktywnego Bezpieczeństwa, zgodnie z którą stara się minimalizować ryzyko wypadku, zwiększając zakres warunków, w jakich kierowca może bezpiecznie prowadzić samochód. Ostatecznym celem programu Proaktywnego Bezpieczeństwa Mazdy jest całkowite wyeliminowanie kolizji.

Systemy wchodzące w skład technologii i-ACTIVSENSE
Pomoc w prowadzeniu pojazdu
Aktywny tempomat Mazdy (MRCC)
Ocenia prędkość względną i odległość do poprzedzającego samochodu oraz współpracuje z ogranicznikiem prędkości w celu utrzymania bezpiecznego dystansu, odciążając kierowcę w czasie jazdy autostradą.
Rozpoznawanie zagrożenia
Wykrywanie przeszkód przed pojazdem (FOW)
Wykrywa obecność innych pojazdów z przodu i powiadamia kierowcę o ryzyku kolizji z odpowiednim wyprzedzeniem, aby umożliwić mu rozpoczęcie hamowania lub wyminięcie przeszkody.
System ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu(LDWS)
Rozpoznaje oznakowanie poziome na jezdni i ostrzega kierowcę w sytuacji grożącej niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu.
Monitoring strefy za samochodem (RVM)
Wykrywa samochody w tzw. martwym polu po obu stronach pojazdu lub pojazdy zbliżające się z tyłu i ostrzega kierowcę o zagrożeniu.
System automatycznego przełączania świateł drogowych i świateł mijania (HBC)
Wykrywa pojazdy nadjeżdżające z przeciwka i automatycznie przełącza światła drogowe na mijania i odwrotnie, przyczyniając się do poprawy widoczności i ograniczenia zagrożeń.
Reflektory z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów (AFS)
System podnosi bezpieczeństwo jazdy nocą, dostosowując kierunek wiązki świateł reflektorów do sposobu operowania kierownicą oraz prędkości pojazdu, w celu zapewnienia jak najlepszego oświetlenia i widoczności na łukach drogi i skrzyżowaniach.
Unikanie / ograniczanie skutków kolizji
Inteligentne wspomaganie hamowania(SBS)
Pomaga ograniczyć skutki kolizji poprzez automatyczne uruchomienie hamulców w razie wykrycia zagrożenia kolizji czołowej przy prędkości 15 km/h lub wyższej.
System automatycznego hamowania (SCBS)
Automatycznie zatrzymuje samochód lub redukuje prędkość w razie zagrożenia kolizją z pojazdem poprzedzającym w czasie jazdy z prędkością od 4 do 30 km/h. System ten pomaga kierowcy uniknąć najechania na tył innego pojazdu lub ograniczyć skutki takiej kolizji.
Analiza odległości do poprzedzającego pojazdu (DRSS)
Mierzy dystans do poprzedzającego pojazdu i, analizując prędkość, wskazuje czas, w jakim samochód zrówna się z pojazdem z przodu.Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~sdf 2012-09-26

Ciekawa nazwa dla gadżetów, które konkurencja ma już od kilku lat. Szkoda, że światła drogowe tylko przełączane, a nie dynamiczne. W Polskich warunkach te przełączane są niemal bezużyteczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.