mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa nawigacja Beckera

Nowa nawigacja Beckera

Firma Harman/Becker prezentuje kolejny model urządzenia nawigacyjnego z serii Traffic Assist. W Z204 producent ponownie położył nacisk na innowacje upraszczające obsługę i zwiększające bezpieczeństwo w czasie podróży.  

Nowa nawigacja Beckera

Becker Traffic Assist Z204 pozostawia użytkownikom wolność wyboru już od momentu zdefiniowania celu podróży. Można go wprowadzić poprzez wpisanie adresu, wybranie punktu na mapie lub za pomocą funkcji kontroli głosem Becker OneShot Voice Control. Dzięki ostatniej opcji wystarczy wymienić miasto, ulicę i numer domu, aby urządzenie samo wybrało trasę. Funkcja aktualnie dostępna jest  w językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, holenderskim, portugalskim i francuskim – może okazać się bardzo przydatna w trakcie wakacyjnych podróży po Starym Kontynencie.

Urządzenie zostało ponadto wyposażone w system Bluetooth®, który współpracuje ze wszystkimi wiodącymi producentami telefonów komórkowych, dzięki czemu w trakcie podróży może z powodzeniem  posłużyć jako  zestaw głośnomówiący. Natomiast program Content Manager pozwala na skonfigurowanie systemu nawigacyjnego do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika oraz pozwala w łatwy sposób przeprowadzić aktualizację urządzenia.

Najnowsze oprogramowanie zawiera dodatkowe 30 000 punktów POI, są to m. in. stacje paliw, które prowadzą sprzedaż biopaliwa lub gazu, ponad 6 000 kempingów oraz 13 000 hoteli z numerami telefonów kontaktowych. Dodatkowo pamięć wewnętrzna o pojemności 4 GB pomieści lokalizacje stałych fotoradarów i aptek nocnych.

W Becker Traffic Assist Z204 nie zabrakło również funkcji znanych z wcześniejszych modeli: TMC, asystenta pasa skrętu, podziału ekranu, realistycznego widoku znaków drogowych oraz dodatków multimedialnych (m. in. odtwarzacza mp3, przeglądarki zdjęć, gier).

Specyfikacja techniczna
•    Prędkość 400 MHz
•    Pamięć wewnętrzna 4 GB z zainstalowanymi mapami 42 krajów Europy
•    GPS SIRF III
•    Wyświetlacz: dotykowy ekran TFT 4.3 cala 16:9, 24-bitowa głębia koloru, 16,7 miliona kolorów
•    Wymiary 125 mm x 82,5 mm (szer. x wys. x głęb.)
•    Ciężar 197 g
•    Automatyczne wł./wył. urządzenia po starcie silnika lub jego wyłączeniu

Cena urządzenia Becker Traffic Assist Z204 to 1.499 PLN.

 

 


Podobne wiadomości:

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Technika 2015-07-22

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Komentuj:

~michkob 2009-07-21

Nawigacja to rewelacyjne urzadzenie.Nie wyobrazam sobie ,zebym teraz nie korzystal z niej. Mam nawet zamiar zmienic na najnowsza nawigacje Mio z oprogramowaniem Spirit.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando