mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa oferta Centra S.A.

Nowa oferta Centra S.A.

Od końca września EXIDE Technologies - Centra S.A. wzbogaciła swoją ofertę wprowadzając do sprzedaży kilkadziesiąt nowych modeli akumulatorów, wśród których znajdzie się także seria produktów wykorzystujących nowoczesną technologię "cycling".

W ramach nowej oferty Centra wprowadzono do sprzedaży 11 nowych akumulatorów, 6 kolejnych udoskonalono. Nowe akumulatory dostępne są w trzech gamach: Standard, Plus, Futura.

Zmiany przeszła także marka Exide. Teraz w ofercie dostępne są 32 nowe produkty spod znaku Exide Excell. Nowością na naszym rynku są jednak akumulatory z serii Exide X-treme. Zastosowana w nich technologia "cycling" pozwala sprostać coraz to większemu zapotrzebowaniu na energię w samochodach.

W budowie tego typu akumulatora wykorzystano również technologię stosowaną dotychczas w samochodach ciężarowych z oryginalnym separatorem PolyFX. Jego konstrukcja składająca się ze specjalnie opracowanych splotów włókien poliestrowych wywierających mechaniczny nacisk powoduje, że materiał aktywny pasty przylega ściśle do kratki, a obejmując całkowicie płytkę zmniejsza ryzyko powstania ewentualnych zwarć. Niskie zużycie wody osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnego stopu, z którego wykonano kratkę. Na początek gama tych produktów obejmie 7 akumulatorów. Pierwsze z nich właśnie pojawiają się na rynku.

W nowej ofercie nie zapomniano także o samochodach ciężarowych. Dotychczasową gamę produktów z serii Heavy Duty i Super Heavy Duty powiększono o dwa nowe modele.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.