mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa opona Yokohamy dla SUVów

Nowa opona Yokohamy dla SUVów

W marcu br. Yokohama wprowadza na polski rynek nową oponę premium – GEOLANDAR SUV – innowacyjny model przeznaczony do pojazdów sportowo-użytkowych.

Nowa opona Yokohamy dla SUVów
Japoński producent opon z segmentu premium wprowadza na polski rynek kolejny nowy produkt. Opona GEOLANDAR SUV G055 przeznaczona jest do poruszających się po drogach miejskich crossoverów oraz średnich i małych SUVów, które stają się coraz bardziej popularne także w Polsce.

W nowej oponie – GEOLANDAR SUV G055 – Yokohama zastosowała opracowaną w technologii BluEarth mieszankę nano BLEND łącząca polimer, drobną krzemionkę oraz olejek pomarańczowy, który sprawia, że opony mają większą powierzchnię styku z nawierzchnią.

Właściwości mieszanki nano BLEND pozwalają na ograniczenie zużycia paliwa, zwiększenie przebiegu opony oraz poprawienie jej przyczepności na mokrej nawierzchni. Wykorzystana w GEOLANDAR SUV technologia BluEarth obejmuje również lekką, nowatorską konstrukcję opony z asymetrycznym bieżnikiem o pięciostopniowej strukturze, która odpowiadaja za niskie opory toczenia, doskonałą przyczepność i stabilność oraz niższy hałas generowany przez oponę.

Opony GEOLANDAR to produkt w segmencie premium, sprzedawany i ceniony na całym świecie ze względu na swoją wysoką jakość. Obecnie w Europie dostępnych jest pięć modeli: GEOLANDAR H/T-S – do dużych SUVów poruszających się po zwykłych drogach, GEOLANDAR A/T-S – ogólnego przeznaczenia, GEOLANDAR M/T+ – do jazdy w terenie oraz GEOLANDAR I/T+ i GEOLANDAR I/T- S – przeznaczone do jazdy zimą.
 
Oficjalna premiera opony GEOLANDAR SUV zapowiedziana jest podczas tegorocznych targów w Genewie. Nowa opona od lutego dostępna jest już w Japonii. W marcu model wprowadzony zostanie na rynek polski.

Jest to opona najnowszej generacji pozwalająca ograniczyć zużycie paliwa przez samochód. GEOLANDAR SUV dostępna będzie w 27 rozmiarach od 205/70R15 96H do 245/50R20 102V.
Tematy w artykule: opony opony Yokohama SUV

Podobne wiadomości:

Ekspert: opony i mechanika lekka

auto motor i sport 0000-00-00

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.