mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa polska opona

Nowa polska opona

Dębica wprowadziła na rynek nową oponę letnią Dębica Presto z segmentu HP (ang. High Performance). Zoptymalizowana konstrukcja opony zapewnia bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni, krótką drogę hamowania, a także wysokie przebiegi.

Nowa polska opona
Dębica Presto to opona letnia stworzona z myślą o samochodach osobowych o wysokich osiągach. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, zastosowane w oponie, pozwalają na pewną jazdę i bardzo dobre kierowanie autem w różnych warunkach. Nowa Dębica Presto ma zapewniać także dłuższe przebiegi, dzięki zoptymalizowanej konstrukcji bieżnika, która daje szerszy i bardziej kwadratowy odcisk. Większa powierzchnia kontaktu opony z podłożem zapewnia z kolei lepsze prowadzenie oraz przyczepność.

Dzięki licznym nacięciom bloków bieżnika, które skutecznie rozpraszają wodę, a także mieszance gumowej na bazie krzemionki, Dębica Presto zapewnia bardzo dobre kierowanie na mokrej nawierzchni. Opona skutecznie radzi sobie także na suchej nawierzchni, m.in. za sprawą asymetrycznej rzeźby bieżnika oraz wzmocnionej strefy barkowej. Budowa 4-żebrowa, z podwójnym żebrem centralnym, gwarantuje szybką reakcję opony na ruchy kierownicą. Udoskonalony kontur opony odpowiada
za optymalny rozkład nacisku na całej powierzchni styku opony
z podłożem, zapewniając równomierne zużywanie się bieżnika.

- Dębica Presto spełnia kluczowe wymagania polskich kierowców, bowiem - jak wynika z badań opinii - oczekują oni od opon przede wszystkim długich przebiegów i bezpieczeństwa podróży, czyli m.in. skróconej drogi hamowania oraz dobrych osiągów na mokrej nawierzchni. Testy potwierdziły, że nowa Dębica Presto spełnia powyższe oczekiwania. Co więcej, kierowcy wybierając nową oponę Dębicy, otrzymają wysoką jakość po przystępnej cenie. Jestem przekonany, że Dębica Presto stanie się popularną oponą wśród wielu polskich i europejskich rodzin – powiedział Jacek Pryczek, prezes zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

- Zanim Dębica Presto trafiła na rynek przeszła wszechstronne testy porównawcze z jej odpowiednikami z Europy i Azji, wykazując znaczną przewagę w przypadku parametrów decydujących o bezpieczeństwie. Różnice były widoczne zwłaszcza w trakcie testów hamowania na mokrej nawierzchni, podczas których droga hamowania samochodu wyposażonego w opony Dębica Presto była krótsza nawet o 9%  – powiedział Przemysław Zakrzewski, Senior Brand Manager marki Dębica z Grupy Goodyear Polska.

Dębica Presto będzie dostępna w 9 rozmiarach, co zaspokaja 85% zapotrzebowania w segmencie opon High Performance w Polsce.

Dostępne rozmiary opony Dębica Presto:
185/60R14 82H
185/65R14 86H
185/65R15 88H
195/50R15 82V
195/60R15 88H
195/65R15 91H
195/65R15 91V
205/55R16 91H
205/55R16 91V
Tematy w artykule: opony opony Debica opony letnie

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando