mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa technologia hybrydowa od Hondy

Nowa technologia hybrydowa od Hondy

Honda przedstawiła szczegóły dotyczące nowej technologii hybrydowej o nazwie "Sport Hybrid Intelligent Dual Clutch Drive". Technologia przeznaczona jest do małych samochodów i jest członkiem rodziny Earth Dreams Technology.

Nowa technologia hybrydowa od Hondy
Nowy system Sport Hybrid IDCD wraz z pozostałymi Sport Hybrid oraz Sport Hybrid SH-AWD tworzy wachlarz trzech technologii przeznaczonych do aut o różnej charakterystyce. Nowy napęd hybrydowy tym samym dołącza do technologii zebranych pod jednym szyldem Earth Dreams Technology.

Sport Hybrid Intelligent Dualm Clutch Drive

Układ ten jest oparty na nowym czterocylindrowym, 1.5-litorwym silniku, który współpracuje z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową DCT. Silnik spalinowy współgra z elektrycznym motorem oraz akumulatorem litowo-jonowym. Hondzie udało się poprawić wydajność o 30% w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów hybrydowych. Gdy chcemy przyspieszyć sprzęgła załączają  silnik spalinowy. Przy jeździe ze średnią prędkością oraz podczas startu sprzęgła wyłączają motor spalinowy.

Sport Hybrid Intelligent Multi Mode Drive/Plug-in
Niskie zużycie paliwa oraz dynamiczne przyspieszanie w tej wersji technologii hybrydowej jest realizowany dzięki zastosowaniu dwóch elektrycznych silników. Współpracują one z przekładnią CVT oraz silnikiem spalinowym. Ten hybrydowy system może również pracować jako technologia plug-in. System może pracować w trzech trybach. Pierwszy "EV Drive" realizowany jest przez pracę elektrycznego motoru zasilanego litowo-jonowy akumulatorem. Drugi tryb "Engine Drive" to praca silnika spalinowego przy średnich i wysokich prędkościach. Ostatnim, trzecim trybem jest "Hybrid Drive", gdzie jak można się domyśleć dochodzi do współpracy obu motorów. Przeznaczony jest do jazdy miejskiej. Silnik elektryczny zasilany jest porze generator, którym jest spalinowa jednostka. W styczniu 2013 roku technologia ta zadebiutuje w Hondzie Accord przeznaczonej na rynek amerykański.

Sport Hybrid SH-AWD
Ta technologia to połączenie jednostki spalinowej V6 z trzysilnikowym zestawem o wysokiej mocy. Z przodu auta zainstalowany jest 3.5-litrowa V6tka, która połączona jest z skrzynią DCT z wbudowanym silnikiem elektrycznym. Z tyłu znajdują się dwa elektryczne motory, które rozdzielają moment obrotowy pomiędzy oba koła osi tylnej.

Podobne wiadomości:

Honda Civic - ruszaj Civic-san

auto motor i sport 0000-00-00

50 000 km w około pół roku – przed tym zadaniem staje kolejne auto. Tym razem rękawicę podniosła Honda podstawiając nam nowego Civica. Oby poradził sobie z zadanym dystansem lepiej niż „jako tako”. Oto pierwszy odcinek testu.

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.