mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa technologia hybrydowa od Hondy

Nowa technologia hybrydowa od Hondy

Honda przedstawiła szczegóły dotyczące nowej technologii hybrydowej o nazwie "Sport Hybrid Intelligent Dual Clutch Drive". Technologia przeznaczona jest do małych samochodów i jest członkiem rodziny Earth Dreams Technology.

Nowa technologia hybrydowa od Hondy
Nowy system Sport Hybrid IDCD wraz z pozostałymi Sport Hybrid oraz Sport Hybrid SH-AWD tworzy wachlarz trzech technologii przeznaczonych do aut o różnej charakterystyce. Nowy napęd hybrydowy tym samym dołącza do technologii zebranych pod jednym szyldem Earth Dreams Technology.

Sport Hybrid Intelligent Dualm Clutch Drive

Układ ten jest oparty na nowym czterocylindrowym, 1.5-litorwym silniku, który współpracuje z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową DCT. Silnik spalinowy współgra z elektrycznym motorem oraz akumulatorem litowo-jonowym. Hondzie udało się poprawić wydajność o 30% w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów hybrydowych. Gdy chcemy przyspieszyć sprzęgła załączają  silnik spalinowy. Przy jeździe ze średnią prędkością oraz podczas startu sprzęgła wyłączają motor spalinowy.

Sport Hybrid Intelligent Multi Mode Drive/Plug-in
Niskie zużycie paliwa oraz dynamiczne przyspieszanie w tej wersji technologii hybrydowej jest realizowany dzięki zastosowaniu dwóch elektrycznych silników. Współpracują one z przekładnią CVT oraz silnikiem spalinowym. Ten hybrydowy system może również pracować jako technologia plug-in. System może pracować w trzech trybach. Pierwszy "EV Drive" realizowany jest przez pracę elektrycznego motoru zasilanego litowo-jonowy akumulatorem. Drugi tryb "Engine Drive" to praca silnika spalinowego przy średnich i wysokich prędkościach. Ostatnim, trzecim trybem jest "Hybrid Drive", gdzie jak można się domyśleć dochodzi do współpracy obu motorów. Przeznaczony jest do jazdy miejskiej. Silnik elektryczny zasilany jest porze generator, którym jest spalinowa jednostka. W styczniu 2013 roku technologia ta zadebiutuje w Hondzie Accord przeznaczonej na rynek amerykański.

Sport Hybrid SH-AWD
Ta technologia to połączenie jednostki spalinowej V6 z trzysilnikowym zestawem o wysokiej mocy. Z przodu auta zainstalowany jest 3.5-litrowa V6tka, która połączona jest z skrzynią DCT z wbudowanym silnikiem elektrycznym. Z tyłu znajdują się dwa elektryczne motory, które rozdzielają moment obrotowy pomiędzy oba koła osi tylnej.

Podobne wiadomości:

Honda CRV w Polsce od 94 900 złotych

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa generacja popularnego SUV-a została właśnie wyceniona na polski rynek.

Honda CR-V - on-road

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli czekałeś na nowego CR-V z nadzieją, że będzie to zupełnie nowa konstrukcja, którą bez lęku zjedziesz z ubitej drogi, będziesz rozczarowany. Ale jeśli podobał Ci się poprzedni model, ten spodoba Ci się jeszcze bardziej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision RS
Skoda Vision RS
Skoda Vision RS to model, któy pojawi się na salonie samochodowym w Paryżu. Koncepcyjny pojazd może być zapowiedzią nadejścia nowej generacji Skody Rapid, ale też pierwszego elektrycznego modelu Skody.